Nielegalne banery wyborcze na pilskim PKS-ie

29.05.2024   Autor: AK
604---395
Nielegalny wysyp banerów wyborczych. Policja przestrzega, że nie wolno wywieszać plakatów w publicznej przestrzeni bez zgody właściciela płotu czy słupa.

– Kwestie związane z wywieszaniem plakatów wyborczych są regulowane przez kodeks wyborczy. Znajduje się tam artykuł, który zabrania bez zgody właścicieli wywieszania właśnie takich materiałów na różnych ścianach, obiektach, a także słupach ogłoszeniowych, czy przystankach autobusowych – tłumaczy sierż. sztab. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Pilski PKS “ozdobiły” banery kandydatów Konfederacji do Europarlamentu. Komitet wyborczy tej partii nie skontaktował się ze spółką, nie zapłacił za miejsce, a na wezwania do usunięcia banerów na Facebooku tych dwojga kandydatów nie było reakcji. Wczoraj rano pojawiły się też banery kandydata Koalicji Obywatelskiej. W tym jednak przypadku PKS podpisze umowę z komitetem wyborczym.
Właściciel płotu czy słupa nie może sam ściągnąć banerów, by nie narazić się na zarzut niszczenia materiałów wyborczych. Może jednak wezwać komitet do zapłaty albo zgłosić sprawę policji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group