Brudziński w Wałczu o znaczeniu Polski w UE

25.05.2024   Autor: Jakub Sierakowski
---702

O znaczeniu Polski w Unii Europejskiej podczas spotkania z mieszkańcami Wałcza mówił europoseł Joachim Brudziński. Zachęcał także do udziału w wyborach, ponieważ frekwencja będzie miała istotną rolę przy podziale mandatów w Europarlamencie.  

- Dzisiaj ten projekt, wspaniały jakim była wśród ojców założycieli wtedy, kiedy do Unii Europejskiej wstępowaliśmy, ten pomysł na to, aby państwa narodowe, suwerenne, podmiotowe współpracowały ze sobą, był wolny handel i otwarte granice. To wszystko są wartości niezaprzeczalne i nam na tym zależy, żeby unia pozostała taka do jakiej wstępowaliśmy. A nie, żeby się zmieniała w taki ponadnarodowy moloch. Żeby kompetencje państw narodowych w odniesieniu do bezpieczeństwa, polityki społecznej, polityki zdrowotnej, polityki fiskalnej, podatkowej oddawać w ręce komisji urzędników Brukseli czy urzędników komisji europejskiej - Joachim Brudziński, europoseł PiS. 

Joachim Brudziński podczas spotkania przekonywał, że takie państwa Europy zachodniej jak Niemcy, Holandia, Francja walczą o swoje interesy. Jego zdaniem chcą w ten sposób zmarginalizować rolę krajów środkowoeuropejskich takich jak Polska w Unii Europejskiej.    

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group