Noc Muzeów za nami. Się działo

21.05.2024   Autor: Jakub Sierakowski
743---
Przejazdy wojskowymi pojazdami, wykłady, wystawy o Monte Cassino i żużlu oraz koncerty. W trakcie Nocy Muzeów w Pile, nawet najbardziej wybredny mógł znaleźć coś dla siebie.

W Muzeum Okręgowym otwarto wystawę “Czerwone maki na Monte Cassino”. Data Nocy Muzeów zbiegła się akurat z 80. rocznicą zdobycia włoskiego klasztoru.

W ogrodzie muzeum odbył się również koncert. Piosenki patriotyczne śpiewali Przemysław Radziszewski i Michał Olejnik.

Noc Muzeów świętowano też na lotnisku. Tam odbył się Dzień Miłośników Munduru. Można było m.in. przejechać się wojskowymi pojazdami i zobaczyć pamiątki z czasów PRL-u.Atrakcje czekały także na fanów żużla. W Biurze Wystaw Artystycznych po wystawie o złotej dekadzie pilskiego żużla oprowadzał Wojciech Dróżdż, który prezentował gościom również archiwalne mecze. Wśród nich był nawet ktoś, kto brał w nich udział.

– Fajnie jest wrócić do starych czasów. Powspominać, jak to było. I stary ze starych meczów - może za wiele mnie tam nie ma, ale sentymentalnie bardzo fajnie. Całą moją karierę mogę wspominać dobrze, może poza kontuzjami, które tam były – mówi Rafał Kowalski, były zawodnik Polonii Piła.

Jeśli ktoś nie mógł obejrzeć wystaw podczas Nocy Muzeów – nic straconego, bo ekspozycje w BWA i w Muzeum Okręgowym będą dostępne jeszcze przez 2 miesiące.

Natomiast już w piątek Noc Muzeów organizuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile. W jej ramach w Goraju będzie można m.in. zbudować własny karmnik, odwiedzić stanowisko survivalowe, czy wybrać się na zwiedzanie lasu i gorajskiego zamku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group