Debata kandydatów na prezydenta Piły

19.04.2024   Autor: Redakcja
1178---394

Przyszłość gospodarcza Piły, perspektywy dla miasta i kwestie społeczne - to najważniejsze tematy, do których odnieśli się we wczorajszej debacie, kandydaci na prezydenta. Beatę Dudzińska oraz Marcina Porzucka podzielił temat Piły jako miasta na prawach powiatu.  

W trakcie wczorajszej debaty ze strony każdego z kandydatów, nie zabrakło zapewnień o współpracy ponad podziałami.  Dialog z mieszkańcami, który prowadzę od kilku tygodni pewnie będzie takim kręgosłupem mojej prezydentury - przekonywała Beata Dudzińska.
- Chciałbym, aby przede wszystkim skończyła się ta wojenka pilsko-pilska, którą obserwowaliśmy - mówił Marcin Porzucek.

Tę obserwować można było także na szczeblu centralnym.  

- W ostatnich latach z programu naszego rządu do Piły trafiło około 200 mln złotych na inwestycje wskazane nie przeze mnie, czy premiera, ale wskazane przez włodarzy miasta - wyliczał Marcin Porzucek.  
- Z całą pewnością to przeniesie nas w przyszłość i zabezpieczy gospodarkę i pilski rynek pracy. To są nasze pieniądze z podatków, które do nas po prostu wróciły - ripostowała Beata Dudzińska.  
 
Marcin Porzucek pytał o wątpliwości związane z doktoratem Piotra Głowskiego. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu specjalna komisja sprawdza, czy były prezydent miasta popełnił w swojej pracy doktorskiej plagiat. 

- Możliwe jest, że pan prezydent straci tytuł doktora i straci także funkcję poselską ewentualnie. Czy przyjmie go pani do pracy w Urzędzie Miasta? - pytał Marcin Porzucek.
- Nie chciałabym odpowiadać na tak zadane pytanie, proszę wybaczyć. Dopóki komuś nie udowodnimy winy, jest on niewinny. Czuje się zażenowana, więc rezygnuję z odpowiedzi - skwitowała Beata Dudzińska.  

 
W rundzie pytań zamkniętych, kandydatów podzielił temat Piły jako miasta na prawach powiatu. Beata Dudzińska takie rozwiązanie popiera, Marcin Porzucek nie. 
 

Całą debatę wyborczą kandydatów na prezydenta Piły, którzy zmierzą się w niedzielę w II turze, zobaczyć można na facebooku asta24 oraz na kanale You Tube TV ASTA.   
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group