850 tys. zł wsparcia dla pilskiej Polonii

19.04.2024   Autor: Artur Maras
239---358
850 tys. zł wsparcia dla pilskiej Polonii. Przedstawiciele klubu podpisali wczoraj umowę z miastem na promocję Piły poprzez sport na kwotę 750 tys. zł. Kolejne 100 tysięcy klub ma otrzymać ze starostwa powiatowego.
– Bardzo serdecznie dziękujemy i myślę, że spełnimy wszelkie nadzieje, że jesteśmy dobrym narzędziem do promocji miasta. Myślę, że ten klub jest bardzo ważny nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla lokalnej społeczności i całego środowiska kibiców, które jest wokół Piły. Serdecznie zapraszamy, będziemy mocno promować miasto już na najbliższych meczach – mówi Dariusz Pućka, prezes Polonii Piła.  
 
Pierwsza okazja to wyjazdowy mecz w Tarnowie z miejscową Unią. Pilanie pojadą w składzie Adam Ellis, Jonas Knudsen, Jonas Jeppesen, Norbert Kościuch, Wiktor Trofimow, Błażej Wypior i Tobiasz Musielak Junior. Tydzień później na ASTA  Arenie derby Wielkopolski ze Startem Gniezno.

Na promocję miasta poprzez sport klub znad Gwdy otrzymał wczoraj 750 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta Piły. Wsparcie w wysokości 100 tys. zł zapowiedział także powiat pilski. Radni na najbliższej sesji będą głosować nad przekazaniem Polonii pierwszej transzy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group