W Budzyniu naładujesz elektryczny samochód

10.04.2024   Autor: Mateusz Manthai
---165
Pierwsza ładowarka do samochodów hybrydowych i elektrycznych stanęła w Budzyniu. Właściciele “elektryków” będą mogli w półtorej godziny do pełna naładować akumulatory swoich aut.  
 
- To jest nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Pierwsza na terenie gminy i jak się orientuję, druga na terenie powiatu chodzieskiego. Dołączyliśmy do nielicznych gmin, na terenie których taka stacja funkcjonuje. Ona jest przede wszystkim podyktowana właścicielom coraz liczniejszych pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Jest też wpięta w sieć ogólnokrajowej sieci dystrybucji energii elektrycznej dla osób podróżujących drogą krajową numer 11 - mówi Marcin Sokołowski, burmistrz Budzynia.
Wybudowanie stacji ładowania to także spełnienie wymogu ustawy o elektromobilności. Dokument zobowiązuje samorządy do powstawania takich instalacji na terenach gmin. Budzyńska ładowarka obsługiwana jest za pomocą smartfona. W telefonie można zapłacić za “zatankowanie” auta. Cena to 2 złote za 1 kilowatogodzinę.

Koszt postawienia ładowarki to 40 tysięcy złotych. Całość kosztów pokryła gmina.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group