Nowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakrzewie

03.04.2024   Autor: Kamil Kończewski
880---37
Sprawę w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zakrzewie można załatwić już w nowej siedzibie przy ulicy Szczepańskiego. Przeprowadzka do nowego budynku miała przede wszystkim na celu ułatwienie dostępu do urzędu osobom niepełnosprawnym. 

Wcześniej zakrzewski GOPS dzielił się pomieszczeniami z ośrodkiem zdrowia zlokalizowanym przy ulicy Osmańczyka, czyli niedaleko nowej siedziby. Dwie instytucje w jednym budynku nie były najlepszym rozwiązaniem. Było ciasno. Poza tym osoby, które miały problem z poruszaniem się natrafiały na bariery architektoniczne. Dlatego aby poprawić komfort pacjentów oraz osób korzystających z ośrodka pomocy społecznej podjęto decyzję o przeprowadzce GOPS-u. Nadarzyła się ku temu dobra okazja, bowiem gmina kupiła budynek kilkanaście metrów od starej siedziby.   

- Teraz mamy budynek na parterze. Jest lepszy dostęp dla osób niepełnosprawnych, na wózkach, dla matek z dziećmi, które chcą złożyć wniosek o zasiłki rodzinne - tłumaczy Blanka Duda z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zakrzewie. 


Poprawił się również komfort pracy.  

- Jest zawsze większa przestrzeń. Są nowe pomieszczenia, odremontowane. Jest czysto, schludnie - dodaje urzędniczka. 

Liftingu doczekała się także przychodnia. Zmodernizowano gabinety lekarskie, rejestrację oraz aptekę.  

- Jest to nowoczesny budynek z instalacją fotowoltaiczną. Z wyciszonymi drzwiami. Z budową całej sieci internetowej - mówi Marek Buława, wójt Zakrzewa. 

Modernizacja pomieszczeń ośrodka zdrowia oraz adaptacja budynku, gdzie obecnie znajduje się GOPS kosztowała ponad 2 miliony złotych, z czego milion to dofinansowanie z Funduszu Polski Ład.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group