Starcie kandydatów na burmistrza Trzcianki

30.03.2024   Autor: Jakub Sierakowski
906---

Za nami ostatnia debata burmistrzowska na naszej antenie. Tym razem w studiu spotkało się pięcioro kandydatów na stanowisko burmistrza Trzcianki. 

W debacie starli się: Maciej Kubacki, Marcin Walkowiak, Krzysztof Jaworski, Janina Wołk i Piotr Halama. Niespotykaną taktykę przyjął ten pierwszy. W rundzie pytań wzajemnych, do każdego z oponentów kierował to samo pytanie. 

- Jesteśmy w tym okresie wielkanocnym. Może odejdźmy trochę od polityki, może zastanówmy się jak go spędzić. I chciałbym usłyszeć od pana jako pierwszego, jak pan będzie spędzał święta? - pytał Maciej Kubacki, KWW Wspólna Sprawa Trzcianka.

Pozostałe pytania były już zupełnie innej natury. Jedno z nich dotyczyło szans na budowę basenu w mieście. 

- Ta szansa została stracona w tym rozdaniu, w “pięciolatce”. Mogliśmy skumulować wszystkie inwestycje sportowe do tej jednej inwestycji. Tak się nie stało. Natomiast jeżeli chodzi o przyszłość i to, jak ja bym widział przyszłość basenu, to oczywiście nieduża gabarytowo pływalnia, która generowałaby roczny wydatek 1-1,5 mln. Na to nas teraz nie stać -  przekonywał Marcin Walkowiak, KWW Porozumienie Trzcianeckie. 

Z kolei obecny burmistrz miasta był pytany o przyczyny fiaska powstania parku krajobrazowego. 

- Ja osobiście nie ukrywam sympatii do tego pomysłu. Natomiast faktycznie wymagało to konsultacji, wymagało to tego, żeby ludziom wytłumaczyć, na jakich zasadach ma to funkcjonować i wtedy można byłoby wcielać w to życie. To się nie zadziało, ale z perspektywy sejmiku województwa wielkopolskiego, a nie gminy - mówił Krzysztof Jaworski, KWW Krzysztofa Wojciecha Jaworskiego.  

Kolejny kandydat dostał pytanie o ewentualne powstanie obwodnicy miasta. 

- Nie jestem zwolennikiem budowy obwodnicy w Trzciance. To nie rozwiązuje żadnych problemów komunikacyjnych na terenie naszej gminy. Lokalny transport tak, obwodnica nie. Mamy drobne korki na terenie naszej gminy, ale możemy to rozwiązać w inny sposób. Za moment, dużo szybciej powstanie S11 - przekonywał Piotr Halama, KKW Trzecia Droga PSL-PL 2050 Szymona Hołowni.

Padło także pytanie o pomysł powstania specjalnej rady przedsiębiorców przy burmistrzu. 

- Twierdzę, że to zainteresowanie przedsiębiorcami musi być większe niż dotychczas. Prowadziłem z nimi rozmowy i definitywnie twierdzą, że kontakt między burmistrzem, urzędem a nimi, jest bardzo ograniczony - mówił Maciej Kubacki.

Jednym z tematów były również odpady komunalne i wysokie, zdaniem jednej z kandydatek, ceny za ich odbiór. 

- W pierwszej kolejności mam zamiar przeprowadzić analizę kalkulacji tych cen i dowiedzieć się, skąd wynika ta cena. TYM bardziej, że spółka Kombud, która zajmuje się wywozem odpadów komunalnych osiągnęła duże zyski w tym roku. I zastanawiam się, czy my utrzymujemy Kombud, czy płacimy za wywóz śmieci komunalnych - mówiła Janina Wołk, KWW Razem dla Trzcianki.

Cała debata jest dostępna na naszym kanale na Youtube oraz Facebooku. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group