Materace dla alergików do sypialni zen – jak uczynić sypialnię bardziej przyjazną?

26.03.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
---

Alergia niestety wielu osobom bardzo uprzykrza codzienne funkcjonowanie, a co gorsza – może też utrudniać nocną regenerację. Powszechna i szczególnie nieprzyjemna jest alergia na kurz i roztocza, które niestety łatwo gromadzą się w domu, zwłaszcza w sypialni. Aby uniknąć lub zmniejszyć częstotliwość niepożądanych reakcji, trzeba zadbać o odpowiednie warunki. Materac łóżkowy o specjalnej konstrukcji przeznaczony dla osób wrażliwych to fundamentalny element w przyjaznej sypialni zen każdego alergika.

Materace łóżkowe do sypialni zen 

Aby codziennie wstawać w pełni sił, bez uczucia zniechęcenia i bólu, niezbędny jest odpowiedni materac. Niestety wiele osób bagatelizuje jego wybór i większą wagę przywiązuje do łóżka niż do posłania, które w bezpośredni sposób wpływa na efektywność nocnej regeneracji. A należy podkreślić, że materac odpowiada nie tylko za komfort snu i nieprzerwany wypoczynek, ale również regenerację umysłu. Dodatkowo może przyczyniać się do łagodzenia objawów alergii i korzystnie wpływać na sen osób wrażliwych na kurz czy roztocza. Nie ma znaczenia, czy wybierasz dwuosobowy materac 140 x 200 cm, czy szukasz materaca 100 x 200 cm tylko dla siebie – w każdym przypadku należy uważnie przemyśleć zakup. 

W wyborze modelu, który będzie odpowiedni, w zależności od kondycji zdrowotnej i osobistych preferencji, pomagają cztery parametry:

  • wielkość,
  • twardość,
  • konstrukcja,
  • dodatkowe funkcjonalności.

W przypadku osób z alergiami ostatni punkt jest szczególnie istotny. Idealny materac powinien mieć specjalną powłokę i właściwości antyalergiczne, czyli takie, które zapobiegają rozwojowi grzybów i mikroorganizmów oraz uniemożliwiają namnażanie się roztoczy. Materac, by mógł zapewniać spokojny sen – bez względu na wielkość i technologie – musi spełniać indywidualne potrzeby użytkownika, na czele z tymi dotyczącymi zdrowia. 

Jaki rodzaj materaca jest odpowiedni dla alergika?

Materace różnią się między sobą wieloma parametrami. Jednym z najistotniejszych jest konstrukcja, czyli rodzaj wypełnienia. Najczęściej wyróżnia się materace:

  • kieszeniowe,
  • lateksowe,
  • bonellowe,
  • piankowe,
  • hybrydowe.

Alergikom polecane są materace z pianki wysokoelastycznej lub lateksowe, które mają otwartokomórkową strukturę i gwarantują dobrą przepuszczalność powietrza. Dzięki temu, że powietrze może swobodnie przepływać przez wypełnienie, konstrukcja jest bardziej higieniczna i nie sprzyja rozwojowi roztoczy.

Materac lateksowy ma jeszcze tę zaletę, że jego jednorodna struktura uniemożliwia przenikanie kurzu. Specjalne kanaliki to z kolei rozwiązanie, które wspomaga przepływ powietrza i przekłada się na higieniczność. Co więcej, lateks to materiał o właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych. 

Dodatkowo materac dla alergika powinien być wyposażony w pokrowiec chroniący przed kurzem i roztoczami, który można łatwo zdjąć do wyprania.  Takie materace w różnych rozmiarach posiada w swojej ofercie Agata.

Jak dobrać łóżko w stylu zen do materaca?

Materac w bezpośredni sposób wpływa na jakość snu, ale relaks wspomaga też wiele innych elementów, np. odpowiednie oświetlenie, kolorystyka, wystrój itp. Styl zen to nurt, który znakomicie sprawdza się w przypadku sypialni, bo promuje harmonię, spokój, ład i równowagę. Jasne barwy, naturalne materiały i uporządkowana przestrzeń sprzyjają spokojnemu zasypianiu. Do sypialni inspirowanej konwencją zen warto wstawić łóżko z drewnianą ramą, o prostej formie albo wariant obity przyjemną w dotyku, jasną tkaniną. Aby zwiększyć komfort wypoczynku, możesz też uzupełnić materac o topper, który ma właściwości korygujące poziom twardości i dodatkowo chroni powierzchnię właściwego materaca przed zniszczeniem i zabrudzeniem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group