W tym roku zamiast przebudzenia było Wiosenne Przemoczenie

25.03.2024   Autor: Redakcja
370---170
W prawie 20-letniej historii rajdów Wiosenne Przebudzenie, jeszcze nie było takiej mokrej pogody – mówią organizatorzy.

W corocznie organizowanym przez pilskie PTTK powitaniu wiosny zgłosiło swój udział ponad 150 osób. 23 marca 2024 od rana padało, potem lało i znowu padało, i żadne prognozy nie zapowiadały poprawy pogody.

A jednak turyści w znaczącej większości stawili się na startach tras: kajakowej (zorganizowanej prze Klub Kajakowy „Gwda”), rowerowej (przygotowanej przez klub turystyki rowerowej ”Jednoślad”) oraz pieszej i dzielnie pokonali obrane dystanse. A ci, którzy się obawiali deszczu zjawili się prawie wszyscy na mecie u Wyspiarza. A tam gorąca, gęsta, pyszna pomidorówka na rozgrzewkę, słodycze na osłodę i nagrody za wiosenne przebrania i marzanny wykonane bez tworzyw sztucznych. Te wesołe symbole mijającej na mokro zimy zostały gremialnie wrzucone z mostku do Gwdy, by spłynęły do morza.

– W tajemnicy wam powiem, że kajakarze je potem wyłowili, by nie zanieczyszczać naszej rzeki – mówi komandorka Joanna Piotrowska.
Uczestnicy otrzymali też znaczki rajdowe i, dodatkowo za uczestnictwo w tym rozpoczęciu sezonu – znaczki z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia Oddziału PTTK w Pile im. Henryka Kamińskiego.

– Z tej to okazji ustanowiliśmy akcję zdobywania plakietki 70/70, czyli przebycie w dowolny sposób minimum 70 km w minimum 7 wycieczkach. Każdy chętny zapisuje przebyte kilometry, zbiera wklejki i zdjęcia upamiętniając tym samym swoją aktywność podczas Roku Pilskiego PTTK. Dobry humor, wesołe nastroje i pogawędki o planach na zbliżające się podróże dopełniły całości tego Wiosennego „Przemoczenia” – relacjonuje Joanna Piotrowska i na koniec dodaje: – sezon turystyczny 2024 ogłaszam za otwarty!

Źródło i zdjęcia: PTTK w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group