17-letni autostopowicz okradł kierowcę

11.03.2024   Autor: Redakcja
253---447
Portfel z dokumentami i gotówką ukradł 17-letni autostopowicz kierowcy, który zdecydował się go podwieźć. Złodziej krótko cieszył się zdobytym łupem.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 marca, po godzinie 4.00...
– Mieszkaniec Chodzieży wyjechał do pracy. Na trasie zobaczył stojącego na poboczu z wystawioną ręką autostopowicza. Kierowca, z dobroci serca, zatrzymał się i zabrał młodego mężczyznę w celu podwiezienia. Niestety ten, zamiast docenić fakt, iż ktoś się zatrzymał i go zabrał, w zuchwały sposób i wykorzystując nieuwagę kierowcy, okradł go. Łupem złodzieja padł portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 1500 złotych. Kierowca zorientował się, że został okradziony dopiero w momencie, kiedy potrzebował portfel. O zaistniałej sytuacji opowiedział policjantom, którzy na podstawie zebranych informacji wytypowali sprawcę kradzieży. Ten początkowo przeczył temu, by miał związek z jakąkolwiek kradzieżą, jednakże po chwili przyznał się do winy i oddał policjantom schowany w domu portfel – relacjonuje zdarzenie chodzieska policja.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut dotyczący zuchwałej kradzieży portfela z dokumentami oraz gotówką. Kara za to przestępstwo jest wyższa aniżeli w przypadku „zwykłej” kradzieży, zatem 17-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group