Piła stolicą rytmiki

10.03.2024   Autor: AK
1149---86
200 dziewczyn bierze udział w 16. ogólnopolskich warsztatach z rytmiki. Gospodarzem jest Szkoła Muzyczna w Pile. Warsztaty trwają trzy dni.  

- Nasze ciało jest pierwszym instrumentem - powiedziała jedna z uczestniczek.I tym najważniejszym - tego uczyły sią uczestniczki warsztatów rytmicznych. Poruszały się za swoją intuicją, za swoim ciałem, za swoimi emocjami...  

- A to jest metoda, która ma prowadzić do tego, żeby ktoś był lepszym skrzypkiem, lepszym pianistą, lepszym kucharzem, żeby był lepszym lekarzem, lepszym aktorem. To jest na poznanie siebie, poprzez muzykę poznanie siebie i siebie jako całość, nasz ruch, ale i nasze emocje - mówiła Teresa Nowak, dalcrozistka, rytmiczka.  

Bo to one są najważniejsze. Uczyły się je pokazywać podczas warsztatów. Improwizowały do improwizowanej muzyki...  
- Wszystkie rytmiczki mają doskonałą wyobraźnię, ja staram się tylko tę wyobraźnię nieco pobudzić, na swoich zajęciach, jest to bardzo satysfakcjonujące wszystkie one są otwarte, niezwykle skore do współpracy - powiedział Aleksander Dębicz, pianista i kompozytor.  
 

Dziewczyny poznawały też choreografię tańca ludowego. Wszystko po to, by lepiej poznać swoje ciało i możliwości.  

- Właśnie na rytmice uczymy się tworzyć muzykę, za pomocą ciała i odkrywać wszystkie nasze możliwości w różnych kierunkach - mówiła Dominika Bednarek, uczestniczka warsztatów.
- Trzeba być też naturalnym nie myśleć trochę, co się robi, tylko dać się ponieść - dodała Oliwia Karniewicz, inna uczestniczka warsztatów.      

Ponieść muzyce i pasji z jaką w przyszłości swoje zawody będą wykonywać uczestniczki tych warsztatów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group