Zbierają sprzęt rehabilitacyjny dla ukraińskich żołnierzy

06.02.2024   Autor: Kamil Kończewski
---569

Zbiórka sprzętu rehabilitacyjnego dla rannych żołnierzy ukraińskich rozpoczęła się w Wałczu. Potrzebne są również ciepłe ubrania dla walczących na froncie. Za miesiąc wyruszy transport z zebranymi darami. 

- Jest masa ludzi, którzy po prostu mają amputowane kończyny, żołnierzy ukraińskich i związku z tym taka potrzeba. Czyli wózki inwalidzkie, balkoniki tego typu rzeczy. Sprzęt, który jest dobry. Oprócz tego rzeczy, które są potrzebne żołnierzom, które zbieraliśmy w ubiegłym roku, czyli rzeczy osobistego wyposażenia, bielizna termo-aktywna, buty - tłumaczy Marek Syrnyk, przewodniczący rady Fundacji Prosvita w Wałczu.  

A także śpiwory oraz karimaty. Potrzebna jest także parafina i wosk do lamp używanych w okopach. Wszystkie dary można dostarczyć do wałeckiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy alei Zdobywców Wału Pomorskiego 54. Tam przyjmowane są od poniedziałku do piątku.

Natomiast w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 9 do 11 można dary zostawić w biurze Fundacji Prosvita przy Alei Zdobywców Wału Pomorskiego 11 . 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group