Last minute na Wyspy Kanaryjskie - kiedy lecieć najtaniej?

26.01.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
2278---12
Wyspy Kanaryjskie to jedne z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych niezależnie od pory roku. Przyjazny klimat, zachwycające krajobrazy, doskonała kuchnia i świetnie rozbudowana baza hotelowa sprawiają, że Gran Canaria, Teneryfa czy Lanzarote nieodmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Sprawdziliśmy, w jakich miesiącach najbardziej opłaca się lecieć na Wyspy Kanaryjskie i ile można oszczędzić w stosunku do regularnych cen wyciecze.

Na Wyspy Kanaryjskie można znaleźć korzystne oferty lotnicze oraz zniżki na hotele przez większą część roku, jednak istnieją określone miesiące, w których podróżowanie może być szczególnie ekonomiczne. Najtaniej lecieć na Wyspy Kanaryjskie można przede wszystkim w okresie poza sezonem turystycznym (zobacz AKTUALNE LAST MINUTE www.fostertravel.pl/last-minute/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/) . Oto kilka miesięcy, które często wyróżniają się atrakcyjnymi cenami wycieczek do tej popularnej wakacyjnej destynacji.

Styczeń-marzec - ekonomiczne wakacje poza sezonem

Podróżowanie na Wyspy Kanaryjskie w pierwszych miesiącach roku, czyli od stycznia do marca, może być znacznie bardziej opłacalne niż tradycyjne wycieczki w lipcu czy sierpniu. W tym okresie kończą się wakacje świąteczno-noworoczne, a zima na półkuli północnej sprzyja poszukiwaniu ciepła. Ponieważ jest to okres poza szczytem sezonu turystycznego, biura podróży często oferują atrakcyjne promocje i niższe ceny. 
Ile konkretnie możemy zaoszczędzić, wybierając się na Wyspy Kanaryjskie w okresie od stycznia do marca? To zależy od wielu czynników, takich jak konkretna wyspa, standard zakwaterowania, oferta gastronomiczna itd. Zazwyczaj jednak w tym okresie ceny wycieczek są niższe o 20-30% od cen regularnych. Przykładowo, w hotelach trzygwiazdkowych na Gran Canarii tygodniowe wakacje znajdziemy w cenach oscylujących wokół 2200 zł, podczas gdy w szczycie sezonu koszt 7-dniowych wakacji w hotelu o podobnym standardzie to zazwyczaj nie mniej niż 3000 zł. 

Na Teneryfie, w popularnych kurortach takich jak Puerto de la Cruz czy Puerto de la Santiago, tygodniowe wakacje w hotelu**** w lutym czy w marcu znajdziemy w cenie około 2500 zł za osobę, natomiast w lipcu czy sierpniu za taki sam wyjazd musielibyśmy zapłacić ok 1000 zł więcej.
Listopad-grudzień - tani urlop przed świętami Bożego Narodzenia

Przed okresem świątecznym, czyli w listopadzie i grudniu, również można natrafić na bardziej przystępne ceny wyjazdów na Wyspy Kanaryjskie. Turystyka w tym okresie jest zazwyczaj mniej intensywna, a linie lotnicze i hotele starają się zachęcić podróżnych do skorzystania z ofert last minute, co przekłada się na nisze ceny wycieczek u popularnych touroperatorów.

Podobnie jak w przypadku wyjazdów w okresie od stycznia i lutego, wakacje na Wyspach Kanaryjskich w listopadzie i grudniu mogą być tańsze nawet o 30% w stosunku do cen w sezonie. Przykłady? Czterogwiazdkowe hotele na Lanzarote, np. w Playa Blanca czy Costa Teguise, w listopadzie i grudniu oferują tygodniowe wakacje w cenie ok. 2500 zł, podczas gdy w sezonie turystycznym ceny w tych samych obiektach rozpoczynają się od 3300 zł za siedmiodniowy pobyt. Podobne są różnice cenowe na Fuerteventurze czy na Teneryfie.

Dlaczego na Wyspach Kanaryjskich jest taniej w określonych miesiącach?
 
  • Poza sezonem turystycznym - w okresie przedświątecznym oraz w styczniu, lutym i marcu Wyspy Kanaryjskie nie są tak zatłoczone turystami, co sprawia, że biura podróży próbują zachęcić podróżnych do skorzystania z niższych cen.
  • Mniejsze zapotrzebowanie - w listopadzie i grudniu, przed rozpoczęciem intensywnego okresu świątecznego, zapotrzebowanie na podróże jest zazwyczaj niższe, co wpływa na obniżenie cen biletów. Podobna sytuacja ma miejsce w okresie od stycznia do marca, kiedy boom na świąteczno-noworoczne wycieczki już minął, a do sezonu turystycznego jeszcze daleko.
  • Warunki atmosferyczne - chociaż Wyspy Kanaryjskie cieszą się stosunkowo łagodnym klimatem przez cały rok, to zimowe miesiące mogą być mniej atrakcyjne dla turystów, którzy preferują letnie upały.
Podsumowując, najtańsze wyjazdy na Wyspy Kanaryjskie zazwyczaj można znaleźć w miesiącach poza sezonem turystycznym, czyli w styczniu, lutym, marcu, oraz przed świętami Bożego Narodzenia, czyli w listopadzie i grudniu. Warunki atmosferyczne, mniejsze zapotrzebowanie i starania linii lotniczych oraz hoteli o zachęcenie turystów do podróżowania w tych okresach wpływają na bardziej atrakcyjne ceny biletów, które mogą być tańsze nawet o 30% w stosunku do standardowych cen w sezonie.
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group