Legia vs Molde - kiedy, gdzie, kto faworytem?

18.01.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
---
15 lutego 2024 roku ma odbyć się mecz Legii Warszawa z norweskim Moldew ramach 1/16 Ligi Konferencji. Kto jest faworytem w tym starciu? Gdzie i kiedy odbędzie się to spotkanie? W poniższym artykule przedstawiamy szereg najważniejszych informacji na ten temat. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Mecz Legii Warszawa z Molde - wszystko, co warto wiedzieć na ten temat 

1/16 Ligi Konferencji Europy budzi ogromne zainteresowanie wśród fanów piłki nożnej. Legia Warszawa podczas loswania mogła trafić na różne drużyny, takie hak Olympiakos, Betis czy Ajax, jednak trafił się jej dwumecz z Molde. Ta wiadomość wywołała radość wśród kibiców Legii, ponieważ ten norweski przeciwnik nie może poszczycić się bardzo mocnym składem, dlatego też jego szanse na zwycięstwo są oceniane jako dość niskie. Dodatkowo, w ostatnim czasie Norwegowie zaliczyli kilka porażek, dlatego też eksperci są przekonani, że najpewniej to Legia będzie triumfowała w tym spotkaniu w ramach 1/16 Ligi Konferencji Europy. 

Warto pamiętać, że w 2023 roku Lech odbywał dwumecz z Bodo/Glimt - o sukcesie zdecydowała wówczas jedna bramka. Zawodnicy Legii Warszawa muszą dlatego pamiętać o pełnym skupieniu, ponieważ jeśli pozwolą przeciwnikowi przejąć inicjatywę, szybko może okazać się, że wynik meczu będzie zupełnie inny niż wskazywały na to początkowe przewidywania. Kursy na mecz Legii z Molde są jasne: faworytem są Norwegowie, jednak Polacy także mają duże szanse na triumf. 

Legia miała duże szczęście 

Wynik losowania, który sprawił, że przeciwnikiem Legii Warszawa będzie norweskie Molde, jest dla polskiej drużyny doskonałym rozwiązaniem. Jest to jeden z najłatwiejszych przeciwników, jaki mógł się trafić polskiej drużynie. Zespoły takie jak Real Betis czy Ajax byłyby znacznie trudniejszymi rywalami, dlatego też możliwość zmierzenia się z norweską drużyną będzie stanowiło dla Legii niesamowitą szansę na odniesienie sukcesu. 

Atutem Legii jest fakt, iż w tym sezonie drużyna ta zaliczyła wyjątkowo udany start w pucharach. Wszystko to powoduje, że prawdopodobieństwo, iż uda się jej zatriumfować podczas starcia z norweskim Molde, jest stosunkowo wysokie. Mecz ma odbyć się 15 lutego 2024 roku o godzinie 18:45. 

Mecze Legii z Molde - jak było w przeszłości? 

Legia Warszawa rozegrała już mecz z norweskim Molde podczas sezonu 2013/2014 - wówczas na wyjeździe wynik wyniósł 1:1, zaś przy Łazienkowskiej miał miejsce kolejny remis 0:0. Dzięki temu Legia awansowała. 

Warto też odnotować, iż polskie drużyny rywalizowały z norweskimi 22 razy. Polacy zwyciężali 10-krotnie, Norwedzy - 4-krotnie, a liczba remisów wyniosła 8. W całej historii odbyło się też dziesięć dwumeczów, które przyniosły osiem awansów polskim drużynom. Oprócz tego, została przeprowadzona również jedna rywalizacja grupowa. 

Zachęcamy - sprawdź już teraz, jakie są typy piłka nożna, aby być na bieżąco. Znajdziesz tam wszystko to, czego szukają fani piłki nożnej - typy na najbliższe mecze oraz szereg porad na temat tego, jak je analizować. Serdecznie zapraszamy. 

Przeczytaj więcej o: Legia vs Molde - kiedy, gdzie, kto faworytem?,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group