47. Salon Pilski ART

28.12.2023   Autor: Artur Maras
---

Jedyna taka wystawa w roku. Już w piątek w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile swoje prace wystawią artyści z naszego regionu. To już 47 edycja Przeglądu Twórczości Artystów Środowiska Pilskiego Salon ART 2023. 

 
- Dla północnej Wielkopolski jest to najważniejsze wydarzenie artystyczne. Myślę, że bardzo interesujący jest zestaw wiekowy artystów biorących udział w Salonie Pilskim. Najstarszy artysta ma 87 lat, a najmłodszy 25, więc mamy trzy pokolenia artystów. Prace są bardzo zróżnicowane, dominuje malarstwo, ale też nowoczesność zaznacza swoją obecność technikami mieszanymi, wywodzącymi się z grafiki, poprzez grafikę komputerową - powiedział dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego Edmund Wolski.  

 
Na ścianach galerii zawisło ponad 80 prac przede wszystkim malarzy i grafików z północnej Wielkopolski. Wśród 40 artystów tegorocznego salonu jest także dwóch debiutantów. Gośćmi specjalnymi będą artyści z Torunia: Marzena Wilk oraz prof. Andrzej Kałucki tworzący w szkle. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 29 grudnia o godz. 19 w galerii BWA w Pile. Wystawa potrwa do końca stycznia. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group