Szukali go Niemcy, a złapali chodziescy policjanci

18.12.2023   Autor: Redakcja
543---490
Policjanci z chodzieskiej „patrolówki” zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w związku z popełnionymi na ich terenie przestępstwami.

W piątkowy wieczór policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda. Kierująca pojazdem w systemach policyjnych była „czysta”, natomiast jej pasażer już nie. Mężczyzna figurował w policyjnych bazach jako osoba poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania przez sąsiedni kraj w związku z popełnionymi przestępstwami.

– Ponadto widniała informacja, że może być uzbrojony i niebezpieczny. To okazało się być prawdą, bowiem podczas zatrzymywania go policjanci znaleźli przy nim ukryty pod paskiem wewnątrz spodni składany nóż. 26-latek został przewieziony do Poznania i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Stamtąd trafi przed oblicze prokuratora. O jego dalszym losie zadecyduje sąd okręgowy, realizując zapisy kodeksu postępowania karnego w zakresie wykonania europejskiego nakazu aresztowania – informuje na swojej stronie Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży.
Mężczyzna był poszukiwany w związku z zarzutami dotyczącymi handlu narkotykami. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Zdjęcie: KPP Chodzież

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group