W obiektywie Jacka Mójty

17.12.2023   Autor: redakcja
760---
10 lat temu rzucił pracę w korporacji i zajął się fotografią. Specjalizuje się w zdjęciach z koncertów i nie lubi, gdy mówi się o nim “artysta’. Od wczoraj w Regionalnym Centrum Kultury można oglądać wystawę Jacka Mójty. 

Fotografowanie muzyki trzeba czuć - tak mi się wydaje. Ja nie znam się na muzyce, nie jestem muzykiem, melomanem, audiofilem, ale czuję muzykę. Patrzę na nią. I nawet w trakcie koncertów nie bardzo ją słyszę. Czuję jej rytm, pulsację głośników, docierają do mnie pojedyncze sytuacje. Koncentruję się tylko na tym, co widzę przez wizjer aparatu. I tak to sobie fotografuję, po prostu - powiedział Jacek Mójta, fotograf.


 

I efekty tego fotografowania można obejrzeć na I piętrze w Regionalnym Centrum Kultury. Tytuł wystawy to “Amadeus za kulisami”. Jacek Mójta na fotografiach pokazuje życie zespołu od kulis i z bardzo bliska. Wybór zespołu nie jest przypadkowy, bo Mójta jest ich osobistym fotografem. Poza tym robił zdjęcia na koncertach wielu najlepszych artystów w Polsce – m.in Dawida Podsiadło, Taco Hemingwaya, czy Darii Zawiałow. 

Wystawa ma także drugą część. Na niej można zobaczyć pilskich artystów w obiektywie Jacka Mójty. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group