W sobotę specjalny pokaz Chłopów

14.12.2023   Autor: Jakub Sierakowski
893---103
“Chłopomania” nabiera rozpędu. Film na podstawie prozy Władysława Reymonta bije rekordy popularności w kinach, powalczy także o Oscara w 6 kategoriach. A już w sobotę w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie się specjalny pokaz. Później spotkanie z odtwórcą głównej roli i malarką.  

Ponad setka malarzy w czterech studiach. Tak gigantycznej pracy wymagało powstanie “Chłopów”. Jedną z malarek, która pracowała przy filmie, jest Anna Kluza, która malowała obrazy również do “Twojego Vincenta”. 
 
- Od początku, jak obserwowałam jak malarze pracują nad ujęciami, to to co widziałam, było naprawdę zachwycające. Gdzieś w środku serca czułam, że robimy coś naprawdę dużego, co ma szansę na pobicie rekordów - mówi Anna Kluza, malarka. 

Te rekordy widać w kinach. “Chłopi” właśnie przebili poziom 1,5 mln widzów w kinach. To najchętniej oglądany polski film w tym roku. Pobił m.in. “Zieloną granicę”, czy “Listy do M 5”. Specjalny seans odbędzie się również w Pile. 


- Z całą pewnością nastąpiła “chłopomania”, jeżeli możemy w takich kategoriach mówić o filmie “Chłopi”, bo wszyscy się tym filmem interesują. A po drugie, będzie okazja, żeby spotkać się z odtwórcą jednej z głównych ról, czyli Robertem Gulaczykiem, który wcielił się w rolę Antka i z Anią Kluzą, która malowała ten film - zaprasza Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile. 

Specjalny pokaz w Regionalnym Centrum Kultury rozpocznie się w sobotę o 18.00 Po filmie rozmowę z aktorem i malarką poprowadzi dyrektor RCK. Ostatnie bilety są jeszcze w sprzedaży.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group