Jelenie Czytają - konkurs literacki i fotograficzny

11.12.2023   Autor: Redakcja
1538---87
- Czy dobrze żyjesz? Czyim życiem żyjesz? Już nie chodzi o to, czy byliby z ciebie dumni, skończyło się. O jutrze myśl od dzisiaj – napisał Mikołaj Grynberg w swojej książce „Poufne”. To ma być hasło przewodnie konkursu Opowiedz Wielkopolską Historię. Do wyboru dwie formy artystyczne: literatura i fotografia.

Celem konkursu jest zainspirowanie do tworzenia własnych opowieści literackich i fotograficznych lub własnej interpretacji poznanej historii oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości Wielkopolski.

- Podzielcie się myślami, wzruszającymi wspomnieniami oraz ciekawymi historiami z życia wziętymi. Własnymi lub pozyskanymi w środowisku, opowiedzianymi przez ich bohaterów. W kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia. Mogą też one być, na przykład o miejscach znanych mieszkańcom lub dziś zapomnianych, historie obiektów, zdarzenia z przeszłości, teraźniejszości. Mile też widziane będą próby kreowania przyszłości w oparciu o przeszłość i teraźniejszość czy też spójne opowiadanie składające się z kalejdoskopu różnorodnych historii - mówi Iwona Belter, organizatorka konkursu. 

W konkursie literackim lub filmowym udział może wziąć każdy. Osoby niepełnoletnie za zgodą rodzica bądź opiekuna prawnego. Do konkursu należy zgłosić, samodzielny i nigdzie niepublikowany:

– zredagowany tekst. Forma literacka (reportaż, esej, felieton, opowiadanie etc.) jest dowolna. Autor/autorzy tekstu może/mogą używać przypisów pod tekstem według własnego uznania. Praca powinna liczyć nie więcej niż 2 kartki A4 lub 1000 znaków; można dołączyć zdjęcia Praca może mieć formę elektroniczną lub papierową (wydruk komputerowy, maszynopis, rękopis) i powinna mieć stronę tytułową zawierającą informacje: tytuł, imię i nazwisko autora / autorów
lub

– wykonane zdjęcie. Fotografia powinna być opatrzona tytułem oraz informacjami o autorze.

Prace konkursowe, z dopiskiem konkurs Opowiedz Swoją Wielkopolską Historię, można przesyłać do 29 grudnia 2023 r. pocztą tradycyjną: Dom Księgarski, 64-920 Piła ul 14 Lutego 2 lub emailem na adres: agencja.info@promocja-ksiazek.pl – podając imię i nazwisko autora/autorów pracy, adres, wiek, (dane rodziców/opiekuna w przypadku osób niepełnoletnich), telefon, email. Twórcy najciekawszych prac otrzymają interesujące książki.

Prawa autorskie nadesłanych prac przechodzą na organizatora. Przesyłając pracę autor/autorka wyraża zgodę na wykorzystywanie, przetwarzanie oraz przechowywanie swoich danych osobowych w ramach Konkursu – Opowiedz Wielkopolską Historię przez organizatorów, tj. Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa, księgarnie: Europa w Złotowie i Dom Księgarski w Pile. Laureaci konkursu wyrażają zgodę na publikację ich imienia i nazwiska oraz nadesłanych tekstów na stronie internetowej i w mediach społecznościowych organizatorów.

- Wydarzenie to organizujemy w ramach działań Jelenie Czytają, podczas których próbujemy odnaleźć wspólny kod tożsamościowy i kulturowy, oraz przyrody i lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki z literatury pięknej i popularnonaukowej. Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami – bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar - dodaje Iwona Belter. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group