Chodzieskie rowery okrążyły Ziemię trzykrotnie

03.12.2023   Autor: Mateusz Manthai
---

Okrążyli Ziemię ponad 3 razy. Użytkownicy Chodzieskiego Roweru Miejskiego w zakończonym właśnie sezonie przejechali 127 tysięcy kilometrów. 

Rowery w Chodzieży z roku na rok są coraz bardziej popularne. Mieszkańcy jeżdżą nimi nad jezioro czy na leśne eskapady. Niesłabnącą popularnością cieszy się także system miejskich jednośladów. Jego użytkownicy “wykręcili” w tym zeszłym sezonie rekordowe statystyki.  

- Jest dużo miejsc, gdzie można dotrzeć na spacer, a jest daleko, więc dobrze podjechać rowerem. 

- Jest dosyć popularny, tylko nie podoba mi się to, że zostawiają te rowery byle gdzie - mówią mieszkańcy Chodzieży. 
 

Wtedy do akcji wkraczają pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji i zbierają jednoślady z najdalszych zakątków Chodzieży do stacji rowerowych. Przez ostatnich siedem miesięcy użytkownicy wypożyczali rowery prawie 70 tysięcy razy i spędzili na nich 19 tysięcy godzin. W systemie zarejestrowało się ponad 5 tysięcy cyklistów. Po ciężkim sezonie przyszedł czas na przerwę i na.. naprawy. Część rowerów ma połamane widełki, koszyki, kierownice. Niektóre mają siodełka zdewastowane.  Pracownicy MZK w najstarszych rowerach wymienią elektronikę, lampki i łańcuchy. W przyszłym roku flota rowerów ma się jeszcze powiększyć. - Mamy kolejne plany. Będzie kolejna stacja rowerowa koło Liceum Ogólnokształcącego. Umożliwimy młodzieży szkół średnich na dostęp rowerami do swojej szkoły. Będziemy modernizowali flotę rowerów - wyjaśnia naczelniczka wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta w Chodzieży. 

Kolejny sezon CHROMKa, jeżeli dopisze pogoda, wystartuje w kwietniu przyszłego roku i potrwa do końca października.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group