Znana sieć sklepów z elektroniką ogłasza upadłość

01.12.2023   Autor: News4Media
1527---212
Zaskoczenie na rynku i wśród klientów. Neonet ogłasza upadłość. A jeszcze niedawno właściciel tej sieci kreślił śmiałe plany na przyszłość.

Neonet to polska firma, która działa od 20 lat. Marka należy do grona najbardziej znanych sieci sklepów z elektroniką w naszym kraju.

Tak reklamuje się sieć
- Jesteśmy obecni w blisko 300 salonach w całym kraju, a także w internecie. Dynamiczny rozwój sieci sprzedaży sprawia, że każdego dnia jesteśmy bliżej Klienta – tak reklamuje się Neonet na swojej stronie internetowej. I dalej: - NEONET jest firmą, posiadającą w swojej ofercie bogaty wachlarz produktów z branży: RTV, AGD, IT, akcesoria, multimedia. W sklepach stacjonarnych prezentujemy najlepiej dobrane do potrzeb Klienta produkty, pozwalając na swobodny dostęp do oferowanego asortymentu, zapoznanie się z nim, a także skorzystanie z fachowej porady naszych profesjonalnych doradców.

Dbamy o ciągłą dostępność oferowanego asortymentu, współpracując z największymi producentami w Polsce i na świecie”.
Tyle internetowa promocja. A rzeczywistość...?

Były plany
Jeszcze w czerwcu Andrzej Czarnecki, dyrektor ds. ekspansji sieci Neonet, zapowiadał dalszy rozwój sieci. Mowa była o otwieraniu 20-25 sklepów rocznie. Do tego trzeba dodać zmienianie na lepsze lokalizacje miejsc niektórych salonów.

– W mniejszych miastach, skupialiśmy się głównie na rynkach śródmiejskich, lokalnych centrach handlowych lub nawet głównych ulicach, ponieważ taki był model sprzedaży detalicznej w mniejszych miejscowościach. W większych miastach powstawały już galerie i parki handlowe, podczas gdy w mniejszych miejscowościach trend ten nie był jeszcze obecny – tłumaczył w retailnet.pl Andrzej Czarnecki.
Najnowszą informacją dotyczącą tych sklepów jest otwarcie salonu w Kępnie w województwie wielkopolskim. Jednocześnie pada informacja o upadłości sieci. W Krajowym Rejestrze Zadłużonych widnieje informacja o „postępowaniu o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy".

Sytuacja na rynku
Z kolei serwis info-ketrzyn24.pl podaje, że niektórzy klienci są już informowani o braku możliwości realizowania zamówień. Na razie firma informuje tylko, że ma problemy finansowe i jest w stanie zagrożenia niewypłacalnością. Stan ten spowodowała m.in. sytuacja na rynku elektroniki. Firma zamierza przeprowadzić restrukturyzację.

Zamówienia będą realizowane
Tymczasem dziś firma wydała oświadczenie, w którym podkreśla, że sanacja nie jest postępowaniem upadłościowym. Jest za to jednym z postępowań restrukturyzacyjnych, w ramach którego ma nastąpić reorganizacja firmy. A ta ma rozwiązać aktualne trudności.

- Zarząd Spółki Neonet SA jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności. W toku trwającego procesu restrukturyzacji, żaden Klient sieci Neonet nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online – czytamy w oświadczeniu. Oznacza to tyle, że każde zamówienie ma być zrealizowane.

fot. materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group