Tylko dwa szpitale w regionie dostały akredytację jakości

21.11.2023   Autor: News4Media
422---304
190 pozycji liczy lista szpitali akredytowanych przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Każdy został dokładnie sprawdzony.

Akredytacje otrzymały tylko dwa szpitale w regionie, to Szpital Specjalistyczny w Pile i Szpital Powiatowy w Złotowie. Pozostałe szpitale powiatowe w Chodzieży, Trzciance i Czarnkowie nie otrzymały potwierdzenia jakości. 

- Ośrodek Akredytacji CMJ zbiera zgłoszenia oraz organizuje procedurę akredytacyjną, szkoli wizytatorów ośrodka akredytacyjnego, koordynuje wizytacje. Jednym z istotnych zadań Ośrodka jest prowadzenie analizy stosowanych standardów akredytacyjnych. Pozwala to na uzyskanie informacji na temat głównych problemów, na jakie napotykają szpitale zabiegające o certyfikat akredytacyjny. Ośrodek udziela również wyjaśnień o sposobie interpretacji standardów – informuje CJM, które jest jednostką Ministerstwa Zdrowia.
Podczas wizytacji sprawdzano ponad 200 różnych czynników. Od oceny czystości i zagęszczenia sal szpitalnych, poprzez zapewnienie pacjentowi czystej pościeli czy poduszek, po standardy żywienia. Pełna lista szpitali znajduje się TU. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group