Trwa modernizacja drogi Strączno-Nakielno

15.11.2023   Autor: Kamil Kończewski
192---145
Ruszyła modernizacja drogi powiatowej Strączno-Nakielno. Drogowcy mają do wykonania nową nawierzchnię, biegnącą wzdłuż drogi ścieżkę rowerową oraz leśny parking.

– Bardzo nam zależy na tym, żeby ta droga była bezpieczna przede wszystkim dla mieszkańców mieszkających w Nakielnie. A więc poszerzamy ją do szerokości 5,5 metra. Prócz tej drogi będzie ścieżka 2-metrowa. Będzie się łączyć z tą ścieżką, która już jest zrealizowana w Strącznie do przejazdu kolejowego. Wspólnie z lasami podjęliśmy taką decyzję, że pośrodku tej drogi będzie taki przystanek. Nawet więcej niż przystanek... Będzie można tam zaparkować samochody. Taki parking leśny – mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.
Wzdłuż ścieżki rowerowej powstaną także ławki. Wszystko po to, by cykliści mieli gdzie odpocząć. Nową nawierzchnią drogi kierowcy pojadą jeszcze w tym roku. Natomiast miłośnicy rowerów na nowej ścieżce pojawią się wiosną przyszłego roku. Modernizacja ponad 4-kilometrowej drogi wraz z budową ścieżki i leśnego parkingu to koszt ponad 12 milionów złotych. 9 milionów pochodzi z Polskiego Ładu, prawie 2 miliony przeznaczyły na ten cel Lasy Państwowe, a resztę Urząd Wojewódzki w Szczecinie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group