Na ratunek bezdomnym. Lista miejsc, gdzie można znaleźć pomoc

15.11.2023   Autor: Redakcja
683---163
Osoby bezdomne w sezonie zimowym są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu opracował listę miejsc, które służą pomocą. Są to w szczególności schroniska, noclegownie oraz ogrzewalnie. Na terenie Piły też są takie miejsca.

– Osoby pozbawione schronienia oraz możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb bytowych narażone są na utratę zdrowia lub życia z uwagi na niebezpieczeństwo związane z wychłodzeniem organizmu. Warto wiedzieć, gdzie można uzyskać pomoc i schronienie – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Na stronach internetowych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, w zakładce Akcja "Zima", zamieszczony został wykaz placówek noclegowych, tj.: schronisk, noclegowni i ogrzewalni wraz z danymi teleadresowymi oraz aktualizowaną liczbą wolnych miejsc. Aktualnie w województwie wielkopolskim wsparcia osobom bezdomnym udzielają 52 placówki.
Na terenie Piły są to:
  • Schronisko dla bezdomnych kobiet przy al. Niepodległości 135,
  • Schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Długosza 33,
  • Noclegownia dla osób bezdomnych i najuboższych przy ul. Długosza 33.
Dane adresowe placówek na terenie całej Wielkopolski oraz informacje o rodzaju udzielanego wsparcia znajdują się w pliku pdf, który można znaleźć na stronie Komendy Powiatowej Policji w Pile. TUTAJ link do strony.

Zdjęcie: KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group