Kolejne ulice w Chodzieży wyremontowane

14.11.2023   Autor: Mateusz Manthai
848---148
Nowe chodniki, asfalt i oświetlenie. Tak wygląda kilka chodzieskich ulic po remoncie. W przyszłym roku drogowcy planują modernizację pięciu kolejnych dróg.

Pierwszy etap modernizacji chodzieskich ulic rozpoczął się w 2014 roku. Wtedy w ramach dwóch programów mobilności miejskiej zrewitalizowano kilka dróg osiedlowych. Drogowcy ustawili ponad 50 lamp ulicznych i wybudowali parkingi. Z kolei w ostatnich miesiącach zrewitalizowali m.in. ulice Leśną, Gałczyńskiego, Notecką, Asnyka, czy Kusocińskiego.– Zamkowa zrobiona elegancko, Piekary też. Będzie bezpieczniej. Lepiej się będzie chodzić, nie będzie dziur – chwalą mieszkańcy. Ale i dodają – Elegancko zrobione. Mogło być więcej parkingów.
W latach 2022-2023 lokalny samorząd na rewitalizację dróg wydał blisko 30 milionów złotych. 25 milionów pochodziło z budżetu i dotacji dla urzędu miasta, a 5 milionów ze starostwa powiatowego.

– Wymiana nawierzchni, wymiana chodników, budowa parkingów. Też kwestia zieleni, trawników, ale też nowych nasadzeń roślinności, którą możemy potem piąć w górę. To jest takie kompleksowe myślenie o tym, jak ma wyglądać kształt chodzieskich ulic – tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

W przyszłym roku miasto planuje kolejne drogowe inwestycje. Na odbudowę ulic ma już zabezpieczone prawie 10 milionów złotych. W pierwszej kolejności swój wygląd zmienić mają ulice: Siejaka, Widok, Gościnna, Bema i Kilińskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group