Miliony dla szpitali w regionie

30.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
774---
Prawie 22 miliony złotych trafią do szpitali w naszym regionie. Pieniądze będą przeznaczone na remonty i doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.  
 
Środki z Funduszu Medycznego trafią m.in. do placówek w Pile, Trzciance i Złotowie. Szpital Specjalistyczny przy ulicy Rydygiera dostał blisko 10 milionów złotych. Lecznica wzbogaci się o wielonarządowy tomograf komputerowy i cyfrowy aparat RTG. Zakupy mają pomóc skrócić czas oczekiwania pacjentów na badania i zwiększyć dostępność usług medycznych.  


 
- Nie ma dobrego szpitala, a szczególnie szpitala specjalistycznego, gdzie nie ma dobrej, wspaniałej diagnostyki. Dzisiaj technika jest na światowym poziomie i taką chcemy tutaj prezentować w naszym szpitalu - przekonuje Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.
 
Każdego roku w pilskim szpitalu wykonuje się ponad 45 tysięcy zdjęć rentgenowskich, 16 tysięcy badan tomografem komputerowym i około 5 tysięcy prześwietleń rezonansem magnetycznym. Z kolei do Szpitala Powiatowego w Trzciance trafi ponad 6 milionów złotych. Swój wygląd zmieni SOR. Remont ma się rozpocząć w przyszłym roku.  
 
- To jest przebudowa, to jest oczywiście doposażenie w sprzęt. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ zdrowie naszych mieszkańców będzie lepiej chronione - mówi Włodzimierz Ignasiński, wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki.
 
O sprzęt warty ponad 5 milionów złotych wzbogaci się Szpital Powiatowy w Złotowie. Nowe aparaty pojawią się w pracowniach tomografii komputerowej i RTG.  
 
- Mamy już ściśle przygotowany program zakupów. Współpracujemy z firmami, z którymi będziemy realizować te zakupy - twierdzi Artur Bobruk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie.
 
Ponad półtora miliona złotych dotacji celowej od premiera Mateusza Morawieckiego i blisko pół miliona z budżetu powiatu pilskiego dostał szpital w Wyrzysku. Tam w przyszłym roku powstać ma łącznik, który zintegruje główną część placówki z oddziałami rehabilitacji i wewnętrznym.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group