Policjanci uratowali 38-latka, który chciał się zabić

27.09.2023   Autor: Redakcja
496---120
Wałeccy policjanci z Wydziału Kryminalnego uratowali życie niedoszłemu samobójcy.

Po godzinie 23.00 funkcjonariusze zostali poinformowani o możliwej próbie samobójczej 38-latka, który chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego na terenie gminy Człopa. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli kryminalni, którzy znaleźli leżącego na wiadukcie mężczyznę. 38-latek podniósł się i zaczął krzyczeć w stronę policjantów, że się zabije skacząc z wiaduktu.

– Wtedy jeden z mundurowych rozpoczął rozmowę z 38-latkiem stojącym na barierkach. Podczas rozmowy mężczyzna znacznie uspokoił się i wtedy podszedł drugi z policjantów i pomógł mu zejść. Jego życiu nic już nie zagraża. Z uwagi na stan po spożyciu alkoholu, mężczyzna trafił początkowo do wytrzeźwienia, a następnie od opiekę lekarza – informuje st. asp. Beata Budzyń, rzeczniczka prasowa wałeckich policjantów.
Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego – przypominają policjanci. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Przydatne numery kontaktowe:
  • 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,
  • 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,
  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych,
  • 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym
  • 112 – numer alarmowy.
Zdjęcie ilustracyjne

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group