Skażona woda w Wyrzysku i okolicach

23.09.2023   Autor: Jakub Sierakowski
---

Skażona woda w Wyrzysku. W trakcie rutynowej kontroli pracownicy sanepidu wykryli w niej bakterie, przez co woda nie nadaje się do picia. 

- Otrzymaliśmy wyniki, że woda jest skażona pod względem mikrobiologicznym. Są to bakterie wskaźnikowe. W związku z tym podjęto natychmiastowe działania - poinformowano producenta wody, burmistrza Wyrzyska oraz na stronie PSSE w Pile komunikat mówiący o tym, że woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Może być używana do innych celów, np. Gospodarczego, sprzątania, spłukiwania toalet - mówi Regina Rogalska, p.o. zastępcy państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Pile. 

Komunikat dotyczy również miejscowości niedaleko Wyrzyska – m.in. Bagdadu, czy Falmierowa. Producent wody po otrzymaniu wyników rozpoczął chlorowanie wody oraz czyszczenie wodociągu. Dzisiaj pilski sanepid pobrał kolejne próbki do badania. Wyniki mają być znane w poniedziałek - i to właśnie wtedy inspektor sanitarny podejmie decyzję o utrzymaniu, lub wycofaniu komunikatu. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group