Darmowe badania stanu kości

24.09.2023   Autor: Jakub Sierakowski
---

Dbaj o kości - to dobra rada, jak i nazwa programu darmowych badan profilaktycznych w Pile. Mogą się na nie zapisaćkobiety i mężczyźni, a jedyne kryterium to wiek. 

- Mniej więcej 30% z przebadanych osób ma zdiagnozowaną osteoporozę, a drugie 30 ma osteopenię (zmniejszoną gęstość kości dop.red.), czyli to bardzo duży bardziej. Tym bardziej, że ten problem nie jest zdiagnozowany w północnej Wielkopolsce. W Pile jest bardzo mały dostęp do badan, dlatego ten program jest tak potrzebny - mówi Grzegorz Pozorski, koordynator programu “Dbaj o kości”. 

Liczba chętnych na badania przekroczyła oczekiwania organizatorów. W niespełna miesiąc zapisało się prawie 800 osób, co wyczerpało limit miejsc. Urząd Marszałkowski w Poznaniu, czyli sponsor programu, najprawdopodobniej da więcej pieniędzy na jego kontynuację. Na badania mogą zapisywać się kobiety w wieku od 65 lat i mężczyźni od 75 roku życia. Mogą to zrobić również młodsze panie, które skonczyły 40 lat. W tym przypadku warunkiem udziału jest wystąpienie conajmniej 1-go czynnika ryzyka, m.in. choroby nowotworowej, reumatycznej, czy układu pokarmowego.  

Szczegóły na stronie http://dbajokosci.pl/#kontakt 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group