"Powiedziałem, że albo mam jedynkę i startuję (...), albo nie startuję". Romuald Ajchler żegna się z Parlamentem

21.09.2023   Autor: Artur Maras
742---14
Romuald Ajchler, po 25 latach pracy jako poseł, żegna się z Parlamentem. Nie będzie już ubiegać się o poselski mandat. Swoją decyzję motywuje wiekiem oraz nieotrzymaniem pierwszego miejsca na liście Lewicy. Zaskakuje też swoim poparciem dla kandydatki spoza paktu senackiego opozycji.

– Powiedziałem, że albo mam jedynkę i startuję do Sejmu, albo nie startuję – mówi Romuald Ajchler, który otrzymał propozycję drugiego miejsca na liście Lewicy, tak jak cztery lata temu. Wtedy otrzymał więcej głosów od lidera listy Dariusza Standerskiego, który pozostał poza Sejmem. Z przerwami, Romuald Ajchler zasiada w sejmowych ławach od 1993 roku.

– Jestem jednym z najstarszych posłów obecnej kadencji. Kończę szóstą kadencję Sejmu. Obiecałem, że nie będę się już więcej ubiegał o mandat poselski. Do tego są młodsi ludzie ode mnie i być może więcej wniosą jak my, którzy mamy już powyżej 70 lat – wyjaśnia Romuald Ajchler, poseł Lewicy.
Romuald Ajchler w nadchodzących wyborach, wbrew paktowi senackiemu, nie odda głosu na Adama Szejnfelda z Koalicji Obywatelskiej. Popiera za to byłą policjantkę z Lubasza, kandydującą z ugrupowania Nowa Demokracja TAK.

– Prowadziliśmy rozmowy ze wszystkimi partiami opozycyjnymi. Niestety nie było z ich strony zainteresowania do współpracy z nami, więc postanowiliśmy wystartować w tych wyborach samodzielnie – tłumaczy Justyna Przybył, członek partii Nowa Demokracja TAK.

Jak zaznaczył poseł Ajchler, na pewno nie zagłosuje on na swojego brata Zbigniewa Ajchlera, który był członkiem Koalicji Obywatelskiej, a w tej kadencji posłem niezrzeszonym. Teraz startuje z naszego okręgu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Swój głos odda na kandydatkę Lewicy, czyli Agnieszkę Grzechowiak. Obecnie pełni ona funkcję wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz prowadzi biuro wyborcze posła Ajchlera w Wągrowcu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group