O lawecie, która wymknęła się spod kontroli

19.09.2023   Autor: Redakcja
430---219
Mężczyzna przewoził lawetą pojazd i spowodował kolizję drogową. Interweniowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Powodem wywrócenia się pojazdu było przeładowanie lawety. Na szczęście skończyło się tylko na karze grzywny.

Jazda samochodem z lawetą, jak się okazuje, to wcale nie taka prosta sprawa. Zwłaszcza, kiedy przyczepa wymyka się spod kontroli, bo jest przeładowana.

– Od teraz będzie o tym pamiętał pięćdziesięciokilkulatek z powiatu gnieźnieńskiego, kierujący pojazdem marki Kia Carnival. Mężczyzna przekroczył DMC (dopuszczalną masę całkowitą) pojazdu poprzez przeładowanie lawety, na której wiózł inny pojazd, poruszając się obwodnicą Wałcza, drogą S 10. Na szczęście w tym czasie nic nie jechało i kierujący też nie doznał żadnych obrażeń – informują na swojej stronie wałeccy policjanci.
Mężczyzna ukarany został grzywną w wysokości 2 tysięcy złotych za spowodowanie kolizji i przekroczenie DMC.

Pamiętajmy, że przeładowany pojazd może być bardzo niebezpieczny – przypominają policjanci. Droga hamowanie takiego pojazdu wydłuża się kilkukrotnie, a masa pcha samochód do przodu z ogromną siłą. Jeśli na jego drodze stanie inne auto, może okazać się niszczycielska.

Zdjęcie: KPP Wałcz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group