Kontrowersyjna zbiórka zabawek

16.09.2023   Autor: Artur Maras
---178
Rodzice przedszkolaków z Wyrzyska zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup zabawek. W sieci wywołało to dyskusję o kondycji finansowej placówki

Na Facebooku zawrzało. Mieszkańcy Wyrzyska byli zbulwersowani, że rodzice mają tyle opłat na początku roku szkolnego, a do tego doszły kolejne wydatki. 
- Ja bym na przykład nie chciała się zrzucać. Moje zdanie to nie. Każdy ma swoje wydatki i nie każdego na to stać. 
Zawsze tak było. Od zawsze. I tak będzie...niestety  
- Rodzice cały czas łożyli, łożyli...Wszędzie ciągną tak pieniądze. Z jednej z drugiej strony także czas z tym skończyć - mówią zdenerwowani rodzice.
Zastępca burmistrza uspokaja, że rodzice nie muszą się martwić o brak zabawek czy pomocy dydaktycznych. Samorząd zapewnia wszystko co dzieciom potrzebne w ramach subwencji oświatowej oraz własnego budżetu. Zbiórka pieniędzy na zakup zabawek tobył  pomysł samych rodziców. 
- Chcą wesprzeć przedszkole na przykład w wzbogaceniu pomocy dydaktycznych, zabawek dla swoich dzieci. Często to są inicjatywy pojedynczych rad rodziców. Pojedynczych grup - tłumaczy Jacek Wiśniewski, zastępca burmistrza Wyrzyska.
Poza tym jest to forma integracji rodziców, którzy wspólnie się ustalają na co będą przeznaczone pieniądze ze składek - twierdzi zastępca burmistrza. Do przedszkola uczęszcza prawie 200 dzieci.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group