Pociąg do sztuki

13.09.2023   Autor: Klaudyna Bogurska-Matys
1456---90
8 września 2023 roku, w Bramie Poznania, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników trzeciej edycji konkursu "Pociąg do Sztuki", którego tematem przewodnim były "Widoki z podróży Kolejami Wielkopolskimi". Pani Klaudia Przybyszewska ze Złotowa otrzymała wyróżnienie za pracę „Wymarzone podróże”. Autorka pracy otrzymała pamiątkowy dyplom, bukiet pięknych kwiatów i limitowaną edycję gadżetów spółki Koleje Wielkopolskie.

To wyjątkowe wydarzenie artystyczne przyciągnęło uwagę wielu utalentowanych artystów z różnych zakątków Wielkopolski.

– Nadesłano blisko 50. fantastycznych prac – powiedział Mikołaj Grzyb, członek zarządu spółki Koleje Wielkopolskie – Jury konkursu nie miało łatwego zadania z wyborem najlepszych z nich – dodał.

Efektem konkursu było nie tylko odkrycie niezwykłych talentów, ale także uhonorowanie ich wyjątkowych prac. Po starannej selekcji jury wyłoniło 12 najlepszych prac, które zachwyciły zarówno ekspertów jak i publiczność.

 – Dla naszego zespołu to zawsze intensywny, ale bardzo miły czas – mówił Dariusz Kaszyński, Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu Kolei Wielkopolskich, Przewodniczący jury konkursu – Cieszy nas to, że niektórzy artyści biorą udział w konkursie każdego roku – dodał.

Po emocjonującym ogłoszeniu zwycięzców, wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję skosztować pysznych przekąsek i napojów, a także rozmawiać o sztuce, podróżach i inspiracjach. Atmosfera tego popołudnia była pełna twórczej energii i entuzjazmu, co tylko potwierdza, że sztuka ma niezwykłą moc łączenia ludzi.
– Miło było spotkać wszystkich uczestników konkursu – powiedziała Patrycja Piotrowiak, wiceprzewodnicząca jury konkursu – Cieszę się, że pani Klaudia Przybyszewska przyjechała ze Złotowa i spędziła ten czas z nami – dodała.

Trzecia edycja konkursu "Pociąg do Sztuki" była nie tylko okazją do docenienia talentu artystycznego, ale także do promowania piękna Wielkopolski, którą można odkrywać na pokładach pociągów Kolei Wielkopolskich. Konkurs "Pociąg do Sztuki" i jego trzecia edycja na pewno zostanie zapamiętany jako niezapomniane wydarzenie artystyczne, które zachwyciło i zainspirowało zarówno uczestników, jak i wszystkich miłośników sztuki.

– Już dzisiaj możemy obiecać, że kolejna edycja konkursu odbędzie się za rok – mówił Marek Nitkowski, prezes zarządu spółki Koleje Wielkopolskie – Wierzymy, że również ta edycja spotka się z dużym zainteresowaniem utalentowanych mieszkańców Wielkopolski – dodał.


Harmonogram wystaw
18.09-16.10.23 – GOK Komorniki
16.10-30.10.23 – Dworzec w Wągrowcu
16.10-20.11.23 – Biblioteka Komorniki
30.10-13.11.23 – Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu
13.11-27.11.23 – Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie
27.11-11.12.23 – Urząd Miasta w Wolsztynie
11.12-02.01.24 – Parowozownia Wolsztyn
8.01-31.01.24 – Stary Browar w Poznaniu

ZDJĘCIA: Sławomir Brandt

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group