Hulajnogą w drogę

01.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
692---269
Na ulicach Trzcianki pojawiły się hulajnogi. To kolejna miejscowość w naszym regionie, w której mieszkańcom zaproponowano ten ekologiczny środek transportu.

Trzcianka posiada wiele szerokich chodników i ścieżek rowerowych. Rozbudowana infrastruktura pozwoliła na uruchomienie sieci elektrycznych hulajnóg. Teraz może z nich skorzystać każdy chętny.

Myślę, że to jest bardzo fajne rozwiązanie, szczególnie dla dzieci, np. jeżdżenie do szkoły, poruszanie się po mieście – mówią mieszkańcy. Ale i dodają – Widzę, że się wszędzie poniewierają. Leżą gdzieś tam po krzakach.

Aby wypożyczyć hulajnogę, należy pobrać na telefon specjalną aplikację, zarejestrować się i opłacić przejazd. “Odpalenie” jednośladu to koszt 2 złotych i 39 groszy. Każda kolejna minuta jazdy to dodatkowych 69 groszy. Dostępne hulajnogi można w łatwy sposób zlokalizować na interaktywnej mapie.
Przede wszystkim ekologia. Jest to podstawa. Po drugie jest to oczywiście cena, ponieważ zmiana swojego środka transportu na elektryczny ze spalinowego jest o wiele bardziej korzystna dla naszej atmosfery przekonuje Maciej Kudak, firma Hopp.

Hulajnogi są wyposażone w ładowarkę do telefonu, światła i hamulce. Z podobnego systemu jednośladów można już korzystać w Pile, Wałczu i Wągrowcu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group