Kosmetyczka prawdziwej damy, czyli jak segregować kosmetyki, aby się nie zgubić

18.08.2023   Autor: Reklama
---

W każdej kobiecej torebce, niezależnie od jej wielkości, znajduje się małe królestwo – kosmetyczka. To tam kryją się ulubione kosmetyki, które towarzyszą nam na co dzień i przydają w wielu krytycznych sytuacjach. Ale czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak najlepiej uporządkować tę przestrzeń, aby zawsze wiedzieć, gdzie szukać kredki czy tuszu do rzęs?

Dlaczego warto segregować kosmetyki?

Dzięki organizerowi na kosmetyki mamy pod ręką nie tylko estetycznie wyglądającą kosmetyczkę, ale także zyskujemy łatwość w odnajdywaniu potrzebnych rzeczy. To zaś przekłada się na oszczędność czasu i nerwów, zwłaszcza w pośpiechu, kiedy chcesz poprawić makijaż, a okoliczności sprawiają, że musisz to zrobić bardzo szybko.

Rodzaje kosmetyków – podział i charakterystyka

Do makijażu twarzy wykorzystujemy bazy, podkłady, korektory, pudry czy róż. Każdy z tych produktów ma swoje specyficzne wymagania przechowywania, dlatego warto je trzymać razem w jednym miejscu, najlepiej wybranej przegrodzie. Kosmetyki do oczu to z kolei tusze do rzęs, cienie, kredki czy eyelinery. Najlepiej przechowywać je pionowo, co zapobiega schnięciu, przelewaniu czy gromadzeniu się bakterii, kiedy zatyczka zsunie się w bałaganie.

Produkty do pielęgnacji ciała także trzymamy często pod ręką. To zwykle balsamy, kremy, olejki. Te produkty zazwyczaj są większe, dlatego warto przechowywać je w osobnej przegródce lub kosmetyczce albo postawić na mniejsze wersje podróżne, które łatwiej zmieścić w małej przestrzeni. Kosmetyki do włosów, takie jak lakiery, pianki czy olejki nie zawsze lądują w kosmetyczce, ale dla nich też warto mieć wyznaczone miejsce.

Jak właściwie segregować kosmetyki?

Organizery i pojemniki to świetny sposób na uporządkowanie kosmetyczki. Pozwalają na oddzielne przechowywanie produktów do makijażu twarzy, oczu czy pielęgnacji ciała, dzięki czemu wiemy, gdzie szukać. Ulubione produkty, po które sięgamy codziennie, warto umieścić w najbardziej dostępnym miejscu. Stare kosmetyki, których ważność dobiegła końca, powinny być regularnie usuwane z kosmetyczki, a więc nie możesz zapominać o porządkach.

Jak dbać o kosmetyki, aby służyły dłużej? Przechowuj je z dala od światła i wilgoci, regularnie czyść pędzle i aplikatory. W upalne dni unikaj pozostawiania kosmetyków w samochodzie, a w zimie zwróć uwagę na produkty, które mogą zamarzać. Nieprawidłowe przechowywanie kosmetyków nie tylko skraca ich żywotność, ale także może negatywnie wpłynąć na naszą skórę. Jednym z najczęstszych błędów jest trzymanie produktów w łazience, bez odpowiedniego zabezpieczenia, gdzie panuje wysoka wilgotność.

Odpowiednia organizacja kosmetyczki to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim funkcjonalności. Dzięki temu możemy cieszyć się świeżością i trwałością naszych ulubionych produktów. Pamiętajmy, że nasza skóra zasługuje na najlepsze traktowanie, a odpowiednio przechowywane kosmetyki to krok w kierunku zdrowego i promiennego wyglądu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group