Rusza Piła Festival

17.08.2023   Autor: Redakcja
672---200
15. jubileuszowy Piła Festival zaczyna się już w ten weekend. Dla najlepszych studentów będą cenne nagrody, a dla pilan koncerty muzyki klasycznej i jazzowej oraz filharmonia maluszka.

– Ta edycja 15. będzie wyjątkowa z kilku powodów, najpoważniejszym jest to, że festiwal wpisał się w mentalność i świadomość publiczności naszego miasta. To po pierwsze, po drugie, jest imprezą bardzo prestiżową w Polsce i za granicą. Będziemy gościć wybitną gwiazdę muzyki klasycznej, profesora Akademii Muzycznej w Zurichu, Alexandra Sitkovetsky'ego – mówi Andrzej Czaja, dyrektor Piła Festival.

Urodzony w Moskwie, od 8. roku życia studiujący w Anglii pod okiem samego Yehudi Menuhina Sitkovetsky, teraz będzie uczył studentów w klasie skrzypiec. Jak co roku znakomita międzynarodowa kadra pedagogiczna przekazywać będzie wiedzę młodym smyczkowcom, nie tylko z kraju. Wśród studentów master class w klasie skrzypiec, altówki i wiolonczeli są także uczniowie z Serbii i Chin.
Jubileuszowy festiwal rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 w sali miejskiej Koncertem Inauguracyjnym, a o 20.15 w ogrodach Muzeum Staszica odbędzie się koncert jazzowy. Tym razem wystąpi trio kontrabasowe w towarzystwie fortepianu i perkusji. W poniedziałek, 21 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele pw. Świętej Rodziny zaplanowano Koncert Nocny. Na wiolonczeli zagrają Marcin Zdunik, dyrektor artystyczny i Andrzej Bauer, na altówce Katarzyna Budnik, a na skrzypcach Jakub Jakowicz oraz gwiazda festiwalu Alexander Sitkovetsky. Muzyczne święto zakończy się 26 sierpnia koncertem finałowym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group