Tanie mieszkania pod Wałczem. Wybuduje je gmina

11.08.2023   Autor: Kamil Kończewski
471---

40 nowych mieszkań powstanie we wsi Karsibór pod Wałczem. A to za sprawą Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej do której przystąpiła gmina Wałcz. 

W województwie zachodniopomorskim do tego programu przystąpiło 15 samorządów, w tym i gmina Wałcz. 


Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa skierowana jest do osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale stać ich na płacenie czynszu. Natomiast ich dochody są zbyt wysokie, by mogli starać się o mieszkanie komunalne. 50 rodzin czeka w kolejce na przydział komunalnego lokum w tej gminie. To spośród nich będą w pierwszej kolejności werbowani chętni na mieszkanie w systemie SIM.  

- To z reguły są ludzie młodzi. Mieszkają z rodzicami. Jest ciasno. To są młodzi małżonkowie. A jeszcze dochodzą do tego dzieci. Więc ta ciasnota w tych mieszkaniach powoduje, że chcą wyjść już na swoje - tłumaczy Jan Matuszewski, wójt gminy Wałcz. 

Osoby, które otrzymają mieszkania w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej będą partycypowały w kosztach budowy. To może być nawet 70 tysięcy złotych. Czynsz za takie mieszkanie będzie wynosił do 1200 złotych miesięcznie. Mieszkania w Karsiborze powstaną w 2026 roku. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group