Zawody pływackie na jeziorze Sarcze

18.07.2023   Autor: Redakcja
399---279
Ponad stu zawodników z całej Polski wzięło udział w rywalizacji na otwartych wodach jeziora Sarcze w Trzciance.

Grand Prix Wielkopolski na dystansie 3000 m odbyło się w Trzciance już po raz trzeci, natomiast Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Trzcianki na dystansach 1500 m i 50 m zostały rozegrane po raz pierwszy i wzięło w nich udział 45 uczestników.

W 17. Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym, kategorii Open Water (3000 m), pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Agata Czechyra z klubu KS Warta Poznań, wśród mężczyzn zaś Jakub Muszyński z MKS Astoria Bydgoszcz. W kategorii TRI (3000 m) zwyciężczynią została Paula Janicka z KU AZS UAM Triathlon Poznań, a zwycięzcą Kacper Wielgus z KS Posnania Poznań. Szczegółowe wyniki znajdują się na oficjalnej stronie 17. Grand Prix Wielkopolski.

W Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Trzcianki ma dystansie 1500 m, pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Zofia Rosin z KU AZS UAM Poznań, zaś wśród mężczyzn zwyciężył Antoni Kurek z KS Posnania Poznań.
W zawodach dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat na 50 m pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Nela Roguska z UKS Copal Trzcianka, a wśród chłopców Nikodem Magdziak z KU AZS UAM Poznań.

– Dziękujemy za współpracę Wielkopolskiemu Okręgowemu Związkowi Pływackiemu, na czele z prezesem Jackiem Thiem, WOPR Anioły, sędziom i zespołowi ratowników ze Szpitala Powiatowego w Trzciance oraz wszystkim zaangażowanym w wydarzenie – mówią organizatorzy. A za organizację odpowiadał Referat Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego Trzcianki.

Zdjęcia: Referat Promocji, Kultury i Sportu/UM Trzcianki