Baczność! Kwalifikacja wojskowa

02.06.2023   Autor: Mateusz Manthai
196---201
Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie chodzieskim. Komisja lekarska bada zdolność do podjęcia służby wojskowej. W tym roku przed komisją stanie ponad 200 osób.
– Kwalifikacja w tym roku będzie troszkę inna niż w była w latach poprzednich. Kwalifikacją wojskową od tej pory zajmuje się Ministerstwo Obrony Narodowej, które wprowadziło liczne zmiany. Główną zmianą jest to, że teraz każda z osób na kwalifikacji będzie musiała zostać poddana badaniom psychologicznym. Osoby przychodzą do tak zwanych pisarzy, którzy zbierają od nich wywiad. Następnie pisarze kierują dane osoby na wypełnianie ankiet psychologicznych – tłumaczy Miłosz Śróda, sekretarz powiatowej komisji lekarskiej w Chodzieży.

Później psycholog orzeka czy dana osoba jest zdolna do podjęcia służby wojskowej. Jednak decydujące zdanie ma lekarz. To on nadaje odpowiednią kategorię wojskową. W tym roku wezwanie przed oblicze komisji dostało 238 osób. To młodzież z rocznika 2004. Do ponownej kwalifikacji zobowiązane są także osoby, które wcześniej zostały uznane jako czasowo niezdolne do służby.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group