3 mln zł dotacji dla pilskiego sanepidu

30.05.2023   Autor: Artur Maras
---38
Minister zdrowia Adam Niedzielski przywiózł do Piły czek na niemal 90 mln złotych. Pieniądze te trafią do sanepidów w całej Polsce m. in. na nowoczesny sprzęt informatyczny. Część tej kwoty trafi także do pilskiej stacji. Szef resortu przekazał pieniądze w niedzielę, w trakcie prozdrowotnej imprezy na stadionie powiatowym przy ul. Okrzei. 
 
Zdrowe Życie to ogólnopolski projekt profilaktyki i zdrowego stylu życia. W sobotę i niedzielę odwiedzający obiekt sportowy przy ul.  Okrzei w Pile bezpłatnie mogli wykonać m. in. spirometrię czy badanie EKG, sprawdzić poziom cholesterolu i wysokość ciśnienia. Wstęp oraz badania były bezpłatne.  
 
- To jest inicjatywa, która ma bardzo głęboki sens. Ona poza tym, że oferuje usługi w postaci możliwości zbadania się, to ma namawiać nas wszystkich do zmiany stylu życia, bo to profilaktyka jest kluczem - zapewniał Adam Niedzielski, minister zdrowia. 
 
W trakcie wizyty w Pile, minister Niedzielski przekazał także dla powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w kraju blisko 90 mln złotych.  

 
- Te środki pozwolą nam wprowadzić wiele unowocześnień, zakupić nowoczesny sprzęt do laboratoriów. W czasie pandemii zaczęliśmy też budować nasz system informatyczny, system ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej, który w pierwszej fazie skupił się oczywiście na działaniach epidemicznych - tłumaczył Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny. 
 
Który dzięki dodatkowym pieniądzom, będzie teraz rozbudowany. Symboliczny czek trafił także na ręce dyrektorki pilskiego Sanepidu Danuty Kmieciak. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile otrzyma z tej puli 3 mln złotych. Za te pieniądze w pilskim sanepidzie powstanie winda. Laboratorium zyska także nowoczesny sprzęt. 

fot. Starostwo Powiatowe w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group