Badamy nie tylko Mamy – Amazonki zapraszają

26.05.2023   Autor: Redakcja
677---358
Federacja Klubów Amazonek, zrzeszająca w całej Polsce ponad 200 klubów, organizuje dziś ogólnopolską kampanię promocyjną „Wiedza naszą siłą – badamy nie tylko Mamy”.

Jak ważne jest dbanie o zdrowie, wie każdy. Ale nie każdy w sposób odpowiedzialny wykorzystuje tę wiedzę, nie zawsze terminowo wykonuje wszystkie konieczne badania. Kobiety również nie są bez winy, zapominając o badaniach w kierunku wykrywania raka piersi. Pilski Klub Amazonek włącza się w ogólnopolską kampanię i to w dwóch miastach – w Pile, na placu Konstytucji 3 Maja i w Wyrzysku w Klubie Miejskim przy ul. Młyńskiej 2.

Organizatorzy kampanii liczą na masowy udział kobiet w przygotowanych spotkaniach. Będzie można nauczyć się samobadania piersi, podstawowego badania umożliwiającego szybkie wykrycie zmian chorobowych, zbadać poziom glukozy we krwi lub dokonać pomiaru ciśnienia. Jak czytamy w zaproszeniu na akcję – Rak piersi zdiagnozowany we wczesnym stadium może być niemal w 100 proc. wyleczalny. Postęp medycyny i dostęp do nowych form leczenia wpływają także na komfort życia pacjentek. Kluczową kwestią jest wczesne wykrycie choroby, dlatego należy regularnie badać piersi oraz wykonywać USG lub mammografię.
– Miłe Panie, wszystkie – młode, młodsze, starsze i te w średnim wieku, serdecznie zapraszamy do spotkania 26 maja, w Dzień Matki. Tych kilka czy kilkanaście minut, które poświęcicie na odwiedziny przy stoisku mogą mieć wielkie znaczenie dla Waszego zdrowia – nie zmarnujcie tej szansy! – apelują Amazonki.

Pilski Klub Amazonek zaprasza na pilski plac Konstytucji 3 Maja w godzinach od 12.00 do 15.00 i w Wyrzysku, w tych samych godzinach do Klubu Miejskiego przy ul. Młyńskiej 2.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group