Grube miliony na drogi w regionie

24.05.2023   Autor: Mateusz Manthai
838---146
Kolejne promesy na pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozdane. W Budzyniu spotkali się samorządowcy z północnej Wielkopolski. Urzędnicy podpisali 12 umów na kwotę 15 milionów złotych.

Tegoroczne rozdanie to w całym województwie blisko 233 miliony złotych na 150 inwestycji drogowych. Za te pieniądze drogowcy wybudują lub wyremontują prawie 200 kilometrów tras. Najwyższe dofinansowania otrzymały powiaty: pilski, złotowski i czarnkowsko-trzcianecki. Razem ponad 8 milionów złotych.

– Widać, że tych wniosków zawsze jest bardzo dużo. Samorządy bardzo chętnie korzystają z tych funduszy. Każdy ze starostów, burmistrzów, wójtów wie, jakie drogi są najbardziej potrzebne – mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Zdaniem samorządowców lokalne drogi są w fatalnym stanie. Trasy są niedoinwestowane, a infrastruktura przestarzała. Nie pomaga także ruch ciężarówek skierowany na mniej uczęszczane drogi. To powoduje ich niszczenie. Stąd duże potrzeby samorządów.  
 
– Na te pieniądze czekamy. Cieszymy się, że ten urobek z podatków do nas z powrotem wraca. Szkoda, że w takiej małej ilości. Nie wiem, co będzie po przetargu. Przetargi wcale nie wychodzą atrakcyjnie dla samorządów – mówi Mirosław Juraszek, starosta chodzieski.

Oprócz powiatów, pieniądze dostały też gminy. Do Budzynia trafi 600 tysięcy złotych, a drugie tyle do Zakrzewa. Milion złotych na remont ulicy Witosa dostał także samorząd w Krajence.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group