Święta doczekała się nazw ulic

23.05.2023   Autor: Kamil Kończewski
735---29
Strażacka, Jaśminowa i Malinowa to nazwy ulic w Świętej pod Złotowem. Po Dzierzążenku, Blękwicie i Międzybłociu to kolejna wieś w gminie, gdzie domy oprócz numerów będą miały nazwy ulic.

Pierwszą miejscowością w gminie Złotów, w której ulicom nadano nazwy była Radawnica i było to jeszcze przed drugą wojną światową. Teraz przyszła kolej na kolejne miejscowości, które w szybkim tempie rozrastają się i dotychczasowa numeracja przestaje mieć sens.

– Ułatwia to odnalezienie lokalizacji przez kurierów, służby ratownicze. No i w ogóle właściwe poruszanie się po miejscowości – tłumaczy Piotr Lach, wójt gminy Złotów.

Święta liczy ponad tysiąc mieszkańców i jest tam ponad 150 domów. Propozycje nazw wywołały różnicę zdań, ale na wiejskim zebraniu udało się dojść do porozumienia.
– Jak była duża rozbieżność to zrobiliśmy teraz, właśnie niedawno zebranie. I na tym zebraniu każdy mieszkaniec danej ulicy tylko głosował za daną ulicą – mówi Andrzej Białczyk, sołtys Świętej.

Zwyciężyła nazwa, która uzyskała najwięcej głosów. Nadanie nazw i zmiana numeracji nie oznacza dla mieszkańców rewolucji.

– Na szczęście nie musimy wymieniać dowodów osobistych, praw jazdy. Natomiast adres zmieni się i w niektórych przypadkach będzie trzeba poinformować odpowiednie organy o zmianie adresu. Szczególnie dotyczy to przedsiębiorców – wyjaśnia wójt gminy Złotów.

Przedsiębiorcy powinni zawiadomić m.in. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy i bank, a takie zmiany są bezpłatne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group