Derby Wielkopolski dla Polonii

22.05.2023   Autor: Jakub Sierakowski
537---468
Pilska drużyna pewnie pokonała Kolejarza Rawicz 51:39. Kibice z grodu Staszica czekali na ten moment niemal równo rok.

15 maja 2022 roku drużyna Enei Polonii Piła odniosła ostatnie zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Wtedy był to mecz... z Kolejarzem Rawicz. Po ponad 365 dniach pilscy żużlowcy dopisali do tabeli bardzo ważne 2 punkty. Mimo zwycięstwa nadal zajmują ostatnie miejsce w drugoligowej tabeli, jednak do miejsca premiowanego awansem do fazy play-off tracą zaledwie dwa punkty.

Po stronie Enei Polonii Piła na największe pochwały zasłużyli Adrian Cyfer, Oleg Michaiłow i Jonas Knudsen. Ten pierwszy pokazał, że po powrocie po 5 latach, nie zapomniał jak się jeździ na pilskim owalu i z marszu stał się liderem zespołu. Michaiłow po ogromnych problemach sprzętowych na początku rozgrywek, mógł w końcu pokazać swój potencjał, dokładając do wyniku drużyny 10 punktów. Trudne zadanie do wykonania miał Knudsen. Waldemar Cisoń awizował go do jazdy dopiero w połowie zawodów i pomimo „zerówki” w pierwszym biegu, kolejne dwa zakończył z „trójkami”.
Warta podkreślenia jest również frekwencja. Kolejny raz pilscy kibice szczelnie wypełnili stadion na Bydgoskiej. Około 6 tysięcy kibiców na trybunach pokazuje, jak wielki głód żużla jest w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group