Pisarz Radek Rak opowiadał o swojej nowej książce

10.05.2023   Autor: Jakub Sierakowski
775---394
Zdobywca nagrody Nike w Pile. Radek Rak spotkał się z czytelnikami w Akademii Nauk Stosowanych. Mówił między innymi o literackich korzeniach oraz swojej najnowszej książce. 
 
- Cały czas czuję się początkującym twórcą. Każda książka uczy mnie czegoś nowego. Teraz skończyłem pisać drugi tom „Agli”, która jest książką zaplanowaną na trzy tomy. To przygodowa, gatunkowa literatura fantastyczna. To dla mnie powrót do domu literackiego, z którego pochodzę i od którego się nie odcinam. Ale mam też pomysły na inne książki, bardziej realistyczne. W jaką stronę to pójdzie - tego nie wiem. Jak napiszę trzeci tom „Agli”, to się przekonam - mówi pisarz Radek Rak. 


 
Wydane do tej pory dwa tomy sagi w świecie „Agli” to charakterystyczne dla Raka połączenie realizmu z baśnią. Pisarz zyskał większą popularność po premierze książki „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. To właśnie za tę publikację dostał w 2020 roku nagrodę NIKE.
Karierę pisarską rozpoczął stosunkowo niedawno i do ubiegłego roku łączył ją z pracą weterynaryjną, bo Rak z wykształcenia jest właśnie weterynarzem. Leczył głównie koty i... pszczoły.  

Organizatorzy spotkania: Biblioteka Główna Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile oraz Dom Księgarski w Pile i Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa w ramach projektu Jelenie Czytają. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group