Chroń altankę swoją

04.05.2023   Autor: Redakcja
1114---277
Sezon działkowy właśnie się rozpoczął. Coraz ładniejsza pogoda zachęca do odpoczynku na świeżym powietrzu, między innymi na terenach działkowych. Choć coraz częściej odwiedzamy swoje ogródki, to i tak jesteśmy narażeni na włamania do altanek i kradzieże. Dlatego tak ważne jest prawidłowe zabezpieczenie zarówno domków jak i narzędzi ogrodniczych.

Przypominamy kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed włamaniem i kradzieżą. Okres wiosenny sprzyja zarówno pracom ogrodowym jak również relaksowi na działce. Niestety, gdy dostęp do naszego ogródka lub altanki będzie zbyt łatwy, możemy spodziewać się odwiedzin nieproszonych gości. Aby uniknąć włamania, kradzieży czy zniszczeń warto przestrzegać kilku zasad.

Pamiętajmy, aby za każdym razem sprawdzić zabezpieczenia altanki. Działkowy domek najlepiej zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie. Zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei. Warto pomyśleć również o kratach bądź roletach w oknach.

Wszystkie narzędzia, wartościowe przedmioty czy meble ogrodowe starajmy się tak schować, aby były niewidoczne dla osób postronnych. O bezpieczeństwo ogródków warto zadbać wspólnie z sąsiadami. Zwracajmy uwagę na obce osoby, które podejrzanie się zachowują.
Ponadto, jeśli nie chcemy narazić się na straty finansowe, uszkodzenia i bałagan warto pamiętać, żeby nie zostawiać w altankach przedmiotów wartościowych oraz łatwopalnych. Pamiętajmy też o ubezpieczeniu altanki wraz z mieniem, które się w niej znajduje. W przypadku nieszczęścia pozwoli to na uzyskanie odszkodowania i zminimalizowanie poniesionych strat.

Policjanci przypominają, że problemy, ale i sugestie dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zgłosić można swojemu dzielnicowemu lub w najbliższej jednostce policji. Można też skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

fot. KPP Złotów
Przeczytaj więcej o: Chroń altankę swoją,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group