Orientalne języki na warsztatach w Pile

28.04.2023   Autor: Mateusz Manthai
960---205
Jak piszą Chińczycy, Japończycy, Koreańczycy, Arabowie i Hindusi? Tego mogli się dowiedzieć oraz sami spróbować dorośli i młodzież w szkole podstawowej nr 4 w Pile. Wszystko pod okiem profesorów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczestnicy konferencji “Jak piszą Chińczycy, Japończycy, Koreańczycy, Arabowie i Hindusi?” mogli wysłuchać kilku wykładów dotyczących orientalnych języków. Profesorowie pokazywali w jaki sposób układać proste zdania i wymawiać poszczególne słowa. W zajęciach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorośli.

– Usłyszałem, że będą tutaj takie wykłady o różnych językach. Słyszałem te języki już wiele razy w różnych filmach i grach, dlatego chciałem się przekonać, czy to będzie łatwe czy ciężkie – mówi Ignacy Kaczmarski, uczestniczący w wydarzeniu uczeń.

Drugą częścią spotkania były warsztaty piśmiennicze. Miłośnicy dalekowschodnich języków na kartkach papieru pisali słowa po chińsku, koreańsku czy japońsku. Spotkanie z profesorami miało przybliżyć uczniom nie tylko owiane tajemnicą dialekty, ale także tamtejszą kulturę.

– Na co dzień zajmujemy się również młodzieżą, ale nieco starszą. Na ogół jest to młodzież pełna pasji. Pomyśleliśmy, że może warto też zarażać tą naszą pasją młodsze pokolenia – tłumaczy Estera Żeromska, dyrektor Instytutu Orientalistyki UAM w Poznaniu.

To nie ostatnia tego typu konferencja w pilskiej “czwórce”. Szkoła podpisała porozumienie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na mocy którego podobne warsztaty będą odbywały się cyklicznie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group