Wybierasz się samolotem na Wielkanoc lub majówkę? Nie tak łatwo o tanie bilety lotnicze

02.04.2023   Autor: News4Media
---

Jeśli planujemy podróż samolotem na Wielkanoc lub majówkę, to nie możemy zwlekać z zakupem biletów lotniczych. Tylko tak uda nam się złapać okazję. Bo tanie loty to już przeszłość.

Przed nami Wielkanoc i majówka. Wielu Polaków zechce spędzić ten czas w atrakcyjnych miejscach za granicą. Część wybierze podróż lotniczą. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie będzie ona tania, bo bilety są drogie. Nawet odpowiednio wcześniej kupione, co zawsze gwarantowało niską, a w każdym razie – niższą cenę.

Jak powiedział money.pl Deniz Rymkiewicz ze Sky Group, w tym roku znalezienie atrakcyjnych ofert last minute nie będzie łatwe. Ten system już praktycznie nie działa, a co gorsza bilety kupowane w ostatniej chwili były droższe nawet o połowę, niż kupione z wyprzedzeniem.

To już ostatni czas, żeby planować podróż w okresie Wielkanocy i tegorocznej majówki.

Gdzie wybierają się Polacy?

Polacy planują spędzić długi weekend w Turcji, Grecji, a także w Egipcie – wylicza Agata Biernat z Wakacje.pl, cytowana przez portal Wprost.

I dodaje: – Zachęcającą do zwiedzania i łapania promieni słonecznych aurę znajdziemy też na Cyprze i Malcie. Maj to też dobry czas, żeby wybrać się na wycieczkę do jednego z europejskich miast: włoskich lub hiszpańskich, Paryża, Pragi czy Budapesztu.

Bilety do włoskich miast, takich jak Mediolan, Wenecja, Turyn, Bolonia czy Werona, można było zarezerwować w cenie od 150 do 350 zł za podróż w dwie strony.

Tanim kierunkiem z Polski jest także Malta. W kwietniu i maju można tam polecić (i wrócić) za około 400 zł w obie strony.

Najtańszym kierunkiem na tygodniowe all inclusive na przełomie kwietnia i maja wciąż pozostaje Turcja – podpowiada Agata Biernat. Ceny wyjazdów zaczynają się od 1800 zł. Nieco więcej kosztuje za 7-dniowy wypoczynek w Bułgarii. Za najtańsze wyjazdy trzeba zapłacić 1900-2000 zł. Tygodniowe wczasy w Egipcie to wydatek minimum 2700-2800 zł.

Droższy przewoźnik też potrafi zaskoczyć

Jak kupować bilety, żeby jednak zapłacić mniej. Jeżeli ktoś nie zaplanował wcześniej podróży, a robi to teraz, to powinien szukać w ofertach nie tylko najtańszych przewoźników, ale także wśród droższych linii lotniczych, które potrafią pozytywnie zaskoczyć okazjami.

Eksperci radzą także, żeby bilety lotnicze rezerwować od poniedziałku do środy w okolicach północy.

„Zazwyczaj wtedy przewoźnicy zmieniają taryfy i ma to dawać większą szansę na znalezienie korzystnych ofert” – radzi Sky Group.

News4Media/fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group