Pobiegną dla Karoliny

24.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
189---82
Wielki Wyrzyski Ultramaraton Pomagania. Grupa pasjonatów sportu chce przebiec ponad 50 kilometrów wokół gminy. Wszystko po to, aby pomóc 11-letniej Karolinie Nowaczyk.

– Ten challenge o nazwie “Wielki Wyrzyski Ultramaraton Pomagania” polega na tym, aby na trzech naszych stadionach w gminie Wyrzysk, symbolicznie obiec, przejść, przemaszerować jeden dystans okrążenia, czyli 400 metrów. Zapraszam każdego. Tempo będzie dostosowane do tego najwolniejszego. Nie będzie to polegało na rywalizacji. Będzie to spokojne bieganie. Będzie także zorganizowana zbiórka do puszek – zapowiada Tomasz Rudziński, biegacz.
Karolina choruje na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę i zespół Angelmana. Dziewczynka nie mówi i wymaga ciągłej opieki osoby dorosłej. Karolina potrzebuje także rehabilitacji. Koszt 13-dniowego turnusu to około 6 tysięcy złotych. Taka kwota przewyższa możliwości rodziny. Charytatywny bieg ma choć w części sfinansować leczenie dziewczynki. Trwa także licytacja piłki podpisanej przez zawodników Lecha Poznań. Start biegu w niedzielę – 26 marca o godzinie 9.00 na stadionie Łobzonki Wyrzysk.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group